Premier Mateusz Morawiecki w Sandomierzu [KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO, PRZEMÓWIENIE]

Data publikacji: 19.08.2018 16:05 / Data aktualizacji: 19.08.2018 16:46
Autor: Michał Kita , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.08.2018 Sandomierz. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego

19.08.2018 Sandomierz. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, mówi, że to wielki zaszczyt, iż premier Mateusz Morawiecki gościł dzisiaj w Sandomierzu. - To dla nas szczególne wyróżnienie - dodaje.

- Jesteśmy po kampanii „Polska jest jedna”, która w naszym regionie przebiegła bardzo dobrze. Te spotkania z mieszkańcami były dla nas szczególnie cenne. Dzisiaj zwieńczyliśmy to przedsięwzięcie, a zarazem jest to nowe otwarcie najbliższej przyszłości. Mam takie przekonanie, że liczna obecność mieszkańców województwa świętokrzyskiego dzisiaj w Sandomierzu zaświadcza o tym, że PiS w naszym regionie ma się dobrze - podkreśla prezes świętokrzyskiego PiS.

Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak premier Mateusz Morawiecki ocenia, że kampania „Polska jest jedna” była dla PiS bardzo udana. Jak mówi kontakt z wyborcami, mieszkańcami województwa świętokrzyskiego, jest bardzo cenny. Dodaje, że uczestniczyła w ponad 70 takich spotkaniach.

- Moi przedstawiciele odwiedzili każdą gminę. Chcieliśmy wsłuchać się w głos mieszkańców i poznać ich problemy. To pomogło nam sformułować dobre propozycje na kampanię samorządową. To także informacja zwrotna dotycząca programów, które na razie realizujemy - podkreśla poseł Anna Krupka.

Poseł PiS Maria Zuba uważa, że premier zaprezentował bardzo dobry program dla mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Parlamentarzystka odniosła się także do protestu grupy rolników, którzy usiłowali zagłuszyć wystąpienie.

- Jedyne co potrafili zaproponować to syreny alarmowe, okrzyki i nieprzyzwoite zachowanie. Wydaje mi się, że PSL brakuje koncepcji, żeby stworzyć program, który będzie lepszy od programu Prawa i Sprawiedliwości - zaznacza parlamentarzystka.

- Po tym wystąpieniu po raz kolejny przekonałem się, że Polska jest w dobrych rękach - stwierdził senator PiS Krzysztof Słoń. Jak zaznaczył parlamentarzysta, Mateusz Morawiecki jest człowiekiem, dla którego sprawy Polski są najważniejsze.

- To człowiek, który dba o sprawy socjalne, rozwój gospodarczy i miejsce Polski w Europie. To prawdziwy patriota i dzisiaj pociągnął nas wszystkich za sobą. Jesteśmy przekonani, że jego deklaracje odnośnie do działań na rzecz polskiego rolnictwa i gospodarki na pewno się spełnią - zaznaczył senator Krzysztof Słoń.

Senator PiS Jarosław Rusiecki mówił, że głównym celem rządu jest wspieranie polskiego rolnictwa.

- Jesteśmy dumnym narodem, mamy dobry rząd, który realizuje program. Rząd prezentuje program, który jest wzmocnieniem dla naszej ojczyzny. To wszystko zostało tutaj jasno przedstawione - zaznaczył senator Jarosław Rusiecki.

Poseł PiS Marek Kwitek podkreśla, że wizyta premiera Mateusza Morawieckiego jest bardzo ważna dla ziemi sandomierskiej.

- Dla mnie, posła tej ziemi, jest szczególnym zaszczytem i wyróżnieniem, że Sandomierz mógł gościć tak znamienite osoby. Sandomierz to świętokrzyskie zagłębie warzywniczo-sadownicze. Ponadto jest to miejsce, gdzie dziedzictwo naszych przodków jest widoczne na każdym kroku - dodaje.

Beata Gosiewska, eurodeputowana PiS, podkreśla, że fakt inauguracji kampanii samorządowej właśnie w Sandomierzu jest także dużym wyróżnieniem dla całego regionu świętokrzyskiego.

- Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy. Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pakiet zmian dla rolników, w trudnej sytuacji, kiedy wciąż zmagamy się z suszą. Duża frekwencja podczas tego spotkania świadczy o tym, że mieszkańcy wsi chcą tej debaty na temat rozwoju i korzystnych zmian w rolnictwie - dodaje.

Zdaniem posła Bogdana Latosińskiego wizyta premiera to szczególne uhonorowanie Sandomierza i bardzo dobry początek kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości.

- To spotkanie pokazuje jak dużą wagę dla obecnego rządu ma rolnictwo i rozwój wsi - dodaje.

Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, uważa, że sytuacja w rolnictwie w tym roku jest bardzo trudna. Susza występuje na bardzo dużym obszarze naszego kraju.

- Rząd przygotował odpowiednie rozwiązania, żeby poradzić sobie z tym problemem. Między innymi przygotował kwotę 800 milionów złotych z budżetu państwa na rekompensaty dla rolników. Czekamy na ostatnie protokoły z gmin, żeby ustalić, jaka kwota ostatecznie przypadnie na wsparcie rolników - mówi Zbigniew Kuźmiuk.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, uważa, że spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim było bardzo ważne dla mieszkańców Sandomierza i okolic.

- Z reakcji na Rynku w Sandomierzu widać było, że spotkanie było tutaj bardzo oczekiwane. Mam nadzieję, że ta wizyta przyniesie dobre owoce - zaznaczyła wojewoda.

Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w spotkaniu podkreślają, że wystąpienie premiera było bardzo merytoryczne i pozwoliło jeszcze lepiej zrozumieć plany rządowych reform.

- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego było niezwykle treściwie. Działania obecnego rządu pozwalają poczuć się rolnikom i sadownikom dowartościowanymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania - dodają.

POSŁUCHAJ PRZEMÓWIENIA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO:

Reklama