W Kielcach powstanie kolejny klub seniora

Data publikacji: 23.08.2018 14:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Skarżysko-Kamienna. 09.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Kolejny klub seniora zostanie otworzony w Kielcach. Będzie to już jedenasta tego typu placówka, przeznaczona dla osób po 60. roku życia. Jak informuje Marek Scelina dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, nowy klub będzie się mieścił na osiedlu Podkarczówka.

- Placówka powstała w tej części miasta, z której daleko jest do innych klubów seniora. Będzie on funkcjonował w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Krzemionkowej 1, na pierwszym piętrze, czyli nad biblioteką – wyjaśnia Marek Scelina.

Jak dodaje, o profilu prowadzonych w klubie zajęć zdecydują sami seniorzy.

- Swój wolny czas będzie tam mogło spędzać jednocześnie kilkadziesiąt osób. Zazwyczaj jest tak, że my przygotowujemy pomieszczenia pod działalność takiego klubu, a później to już uczestnicy wymyślają zajęcia, na które będą chcieli przychodzić. Na pewno będą tam usługi rehabilitacyjne, ale także warsztaty rękodzieła artystycznego, czy np. kółko teatralne. Z pewnością nie zabraknie także wycieczek – dodaje Marek Scelina.

Klub seniora na osiedlu Podkarczówka zostanie 20 września. Jego powstanie jest finansowane z rządowego programu „Senior plus”. Miasto zdobyło na ten cel 150 tysięcy złotych, czyli prawie 90% wartości inwestycji.

Reklama