Starachowice świętują. Sobota pod znakiem hip-hopu

Data publikacji: 25.08.2018 22:24
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dni Starachowic

Dni Starachowic
Starachowice / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Starachowicach trwa święto miasta. Sobota, to kolejny dzień atrakcji, wśród których najważniejszą był Festiwal Hip-Hopu. Impreza odbyła się Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tłumy młodzieży wypełniły plac przed sceną, na której pojawili się lokalni raperzy: Tau, DonGURALesko i Quebonafide.

Odbyło się także Graffiti Jam, podczas którego młodzi artyści wykonali na ścianach nad pobliskimi garażami kolorowe graffiti.

Jak mówi współorganizator wydarzenia Aneta Kordasiewicz ze Starachowickiego Centrum Kultury - hip-hop pojawia się w programie święta miasta już po raz drugi. W ubiegłym roku pobity został rekord frekwencji, na festiwalowych koncertach bawiło się 7 tysięcy osób. Wystąpiły wówczas gwiazdy: Popek, Matheo, Sobota i Kękę.

Na niedzielę zaplanowano natomiast happening artystyczny, gry, zabawy i konkursy dla całych rodzin. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska. Jej koncert poprzedzony zostanie występem zespołu Ornette.

Dla najmłodszych dostępna będzie bezpłatna strefa zabaw z mini-parkiem linowym. Rodzinny konkurs przygotowała firma MAN, która ufundowała voucher wycieczkowy o wartości 5 tys. zł na rodzinne wakacje - dodała Aneta Kordasiewicz.

W niedzielę odbędzie się także wernisaż wystawy „Foto-lato - fotografia wczoraj i dziś”. Początek imprez o godz. 17.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Reklama