Rycerze Kolumba pobiegną na 100 kilometrów

Data publikacji: 28.08.2018 11:16
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Zuzanna Lech
Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Rycerze Kolumba z Suchedniowa wraz z sympatykami pobiegną 100 kilometrów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Sztafeta rozpocznie się przed kościołem parafialnym w Suchedniowie. Bieg rozpocznie się w najbliższą sobotę, 1 września.

Biegacze udadzą się przez Michniów do sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. W drodze powrotnej przebiegną przez Wykus, który stanowił bazę dla powstańców styczniowych i zgrupowań partyzanckich podczas II wojny światowej - mówi ksiądz Wojciech Marchewka, kapelan Rycerzy Kolumba w Suchedniowie.

Nie jest to pierwsza podobna inicjatywa. W ubiegłym roku rycerze podjęli się podobnej sztafety - 100 kilometrów na 100-lecie objawień fatimskich. Biegli wtedy do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Rycerze w 100-lecie odzyskania niepodległości posadzą także sto drzew na terenie Miasta i Gminy Suchedniów. Akcję zaplanowano na 22 października, we wspomnienie świętego Jana Pawła II, który jest patronem suchedniowskiej rady Rycerzy Kolumba.

Reklama