„Kubuś” rozpoczyna sezon z przytupem. Propozycje nie tylko dla dzieci

Data publikacji: 29.08.2018 19:45
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Kultura
„Mały Tygrys Pietrek” - spektakl dla widzów od lat 3

„Mały Tygrys Pietrek” - spektakl dla widzów od lat 3
Kielce. 29.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„Hotel Europejski” - spektakl inspirowany historią Kielc, warsztaty teatralne „Wczytuję Sztukę”, a dla dojrzałego widza – „Makbet”. W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” rozpoczyna się nowy sezon.

Pierwszym spektaklem będzie skierowany do najmłodszych widzów „Mały Tygrys Pietrek” autorstwa Hanny Januszewskiej. Jak mówi Robert Drobniuch, dyrektor teatru - będzie to powrót widowiska na deski kieleckiej sceny lalkowej.

- Sztuka po raz pierwszy wystawiona została w „Kubusiu” 30 lat temu i od tamtej pory wielokrotnie powracała na afisze - dodaje.

Błażej Twardowski, odtwórca głównej roli - Tygryska Pietrka przyznaje, że przed premierą jest najwięcej pracy i stresu. Zapewnia przy tym, że spektakl spodoba się przede wszystkim fanom klasycznego teatru lalkowego.

W jesiennym programie „Kubusia” znalazły się propozycje nie tylko dla dzieci, ale także dla wymagającego, dojrzałego widza. Na najmłodszych czekają premiery - opartego o opowieść o Lechu, Czechu i Rusie spektaklu „Gniazdo”, czy „Zmruż oczko” na postawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Dla starszych widzów teatr przygotował nową interpretację szekspirowskiej klasyki, czyli „Makbeta” w reżyserii Adama Walnego oraz „Hotel Europejski” Elżbiety Chowaniec i Marka Zakosteleckiego, czyli opowieść inspirowaną Kielcami, a zwłaszcza miejscem, w którym obecnie znajduje się teatr „Kubuś”.

Powrócą również spektakle „The Monstrum Band", „Sklepy cynamonowe”, „Sztuka latania” oraz „Dziady po Białoszewskim”.

Nadchodzący sezon będzie promowany hasłem „Chodź tu”.

- Jego autorem jest Jakub Wydra, 19-letni uczestnik wakacyjnych warsztatów medialnych towarzyszących festiwalowi „Hurra! ART!”. Ideą hasła jest przyciągnięcie jak największej liczby widzów, bez względu na wiek - mówi Robert Drobniuch.

Spektakl „Mały Tygrys Pietrek” po raz pierwszy w nowym sezonie zagrany będzie w niedzielę, 2 września, o godzinie 17.00.

adv adv
Wiadomości
Reklama