Lewica przedstawiła swoje „jedynki”

Data publikacji: 31.08.2018 15:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej: Oleg Magdziarz; Artur Bogdalczyk - szef sztabu wyborczego; Marcin Chłodnicki - radny – kandydat na prezydenta Kielc i Joanna Grzela - radna

Od lewej: Oleg Magdziarz; Artur Bogdalczyk - szef sztabu wyborczego; Marcin Chłodnicki - radny – kandydat na prezydenta Kielc i Joanna Grzela - radna
Fot. Aleksandra Boruch / Radio Kielce

Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem zaprezentował liderów list wyborczych do kieleckiej Rady Miasta. Marcin Chłodnicki przewodniczący miejskich struktur Sojuszu, a także kandydat na prezydenta Kielc jest przekonany, że jego ugrupowanie w wyborach poprawi wynik sprzed czterech lat.

- Naszymi lokomotywami wyborczymi na listach do rady miasta będą osoby, które mogą być prawdziwymi lokomotywami napędowymi i poprowadzą listy do sukcesu. Liczymy, że dzięki nim zdobędziemy od 5 do 6 mandatów - dodaje.

Marcin Chłodnicki podkreśla, że jednym z podstawowych postulatów Sojuszu jest przywrócenie terenów spółdzielczych do budżetu obywatelskiego.

– To ponad 50% terenów miasta, dlatego nie zgadzamy się z dotychczasową interpretacją, budżet obywatelski również powinien obejmować tereny spółdzielcze - dodaje.

Kandydat SLD na prezydenta miasta odniósł się także do wczorajszej deklaracji Wojciecha Lubawskiego. Zdaniem Marcina Chłodnickiego taka decyzja nie jest zaskoczeniem.

W okręgu numer 1 liderką listy SLD będzie Małgorzata Marenin, działaczka feministyczna znana głównie z organizowania różnego rodzaju protestów. Listę w okręgu numer 2 otwierał będzie Oleg Magdziarz, stomatolog i były radny miejski. Liderem w okręgu numer 3 będzie radna Joanna Grzela. Natomiast w okręgu numer 4 listę będzie otwierał Marcin Chłodnicki. Ponadto pierwsze miejsce na liście w okręgu nr 5 otrzymał Paweł Chmiel.

Reklama