Rycerze Kolumba w drodze na Święty Krzyż

Data publikacji: 01.09.2018 11:47
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rycerze Kolumba biorą udział w sztafecie na Święty Krzyż

Rycerze Kolumba biorą udział w sztafecie na Święty Krzyż
Suchedniów. 01.09.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Z Suchedniowa wyruszyła sztafeta na Święty Krzyż. Bierze w niej udział 20 Rycerzy Kolumba. Pragną w ten sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- To już kolejna nasza inicjatywa. Pierwszą było 15 sierpnia śpiewanie pieśni patriotycznych, zorganizowane w parafialnym ośrodku kultury - mówi Jacek Furmańczyk, wielki rycerz suchedniowskiej rady.

Rycerze biegnąc zatrzymują się na krótką modlitwę w kilku miejscach upamiętniających Polaków poległych za ojczyznę, m. in. przy krzyżu powstańczym 1863 roku przy ulicy Bodzentyńskiej w Suchedniowie i Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie.

Z kolei Zdzisław Wojnarski, członek suchedniowskiej rady rycerzy podkreślił, że tak jak w całym kraju z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podejmowane są różne inicjatywy, również suchedniowscy rycerze pragną się w to włączyć.

- Chcemy w ten sposób uczcić pamięć wszystkich tych Polaków, którzy walczyli o Niepodległą, poświęcili swoje życie, swój trud, a z drugiej strony pragniemy dać dobry przykład młodemu pokoleniu jak należy postępować - dodał Zdzisław Wojnarski.

Na Świętym Krzyżu zostanie odprawiona msza święta, po której rycerze w sztafecie powrócą do parafii.

Reklama