Rowerzyści na patriotycznym szlaku

Data publikacji: 02.09.2018 09:41 / Data aktualizacji: 02.09.2018 20:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Patriotyczny Rajd Rowerowy

Patriotyczny Rajd Rowerowy
Nowiny. 02.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Patriotycznym Rajdzie Rowerowym na trasie z Nowin do miejscowości Szewce. Uczestnicy wyprawy najpierw udali się do Zgórska, gdzie odwiedzili symboliczny pomnik żołnierzy AK zamordowanych we wrześniu 1948 roku.

Wśród rowerzystów były także dzieci. Biorąc pod uwagę, że mieli do przejechania około 26 kilometrów, rodzice postanowili przewieźć najmłodszych w specjalnych przyczepach, bądź doczepić ich rowery do swoich. Tak było w przypadku pana Jacka, który zabrał na wycieczkę 6-letniego syna Olafa.

- Chcieliśmy miło spędzić niedzielę. Jechaliśmy w tandemie, ponieważ póki co, jest to zbyt duży dystans dla syna - powiedział pan Jacek.

Osoby biorące udział w rajdzie podkreślały, że bardzo podoba im się uczczenie w ten sposób 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Ponadto warto jeździć na rowerze, ponieważ dzięki temu człowiek lepiej się czuje. W czasie imprezy można było także miło spędzić czas ze znajomymi, a przy okazji zatrzymać się i pomyśleć o osobach, które walczyły za naszą wolność - mówią uczestnicy.

Rowerzyści odwiedzili także miejsca pamięci, w których znajdują się doły śmierci żołnierzy podziemia niepodległościowego, zamordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa.

Uczestnicy zwiedzili również Zawadę, a potem Polichno i znajdujący się tam pomnik lotników. Byli także w miejscu pamięci w Chęcinach. Rajd zakończyło ognisko, przy dawnej szkole w Szewcach.

Reklama