Stawiamy na szkolnictwo zawodowe - zapowiada starosta ostrowiecki Zbigniew Duda

Data publikacji: 03.09.2018 13:18
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego w LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim

Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego w LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowiec Św.. 03.09.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie ostrowieckim odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie mówią, że są wypoczęci i zmotywowani do realizowania swoich planów.

Wiktor Filipowski przygotowania do matury będzie łączył z obowiązkami radnego w młodzieżowym sejmiku województwa świętokrzyskiego, gdzie piastuje stanowisko wiceprzewodniczącego. Jak mówi, w wakacje odpoczywał, ale także pracował. - Trzeba się już wdrażać w życie dorosłego człowieka. Pomyślałem, że praca, w szczególności za granicą jest to coś fajnego, ponieważ poznaje się język - mówi.

Dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba mówi, plany na ten rok są konkretne, związane z przygotowaniem się do zmian podyktowanych reformą, ale także niezbędnymi remontami. Jedną z bolączek jest dach nad salą gimnastyczną, który od 2006 roku niejednokrotnie przeciekał. Jak mówi dyrektor, szkoła będzie aplikować o środki na ten cel. Potrzeba około 100 tysięcy złotych.  

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda mówi, że duża część budżetu przeznaczana jest na edukację. To nie wydatek, ale inwestycja. Dodaje też, że szkolnictwo w powiecie w ostatnich latach się zmienia. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, tworzymy klasy pilotażowe wspólnie z przedsiębiorcami. Chcemy, by z tych placówek wychodzili fachowcy - mówi starosta.

W dekoracji przygotowanej na inaugurację roku szkolnego pojawił się portret Józefa Piłsudskiego, naszkicowany przez jego z uczniów, oraz hełm polskiego żołnierza poległego w 1939 roku. To nawiązanie do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama