CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – ŚRODA [5 WRZEŚNIA]

Data publikacji: 05.09.2018 06:00
Autor: Kamil Król , Monika Miller , Wiktor Dziarmaga , Michał Kita , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent RP Andrzej Duda
Warszawa. 20.04.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi dzisiaj Targi Kielce. Podczas wizyty, której rozpoczęcie planowane jest na godzinę 12:00, obejrzy stoiska polskich i zagranicznych firm, przygotowane na XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu ObronnegoKielce. 04.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Podczas drugiego dnia wystawy odbędą się również spotkania dotyczące m. in. kwestii wzmocnienia obrony w państwach wschodniej flanki NATO. Imprezą towarzyszącą MSPO będzie prezentacja wyszkolenia żołnierzy oraz sprzętu wojskowego, którym dysponuje jednostka na kieleckiej Bukówce. Spotkanie organizowane dla oficjalnych delegacji zagranicznych rozpocznie się o godzinie 17:00.

*****

12.7.2016 Michniów. Budowa Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w MichniowieFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wyjątkowa droga krzyżowa na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się dziś w Michniowie. Jej trasa prowadzi po terenach leśnych.

Otwarcie szlaku edukacyjnego „Leśna Droga Krzyżowa” odbędzie się o godzinie 12.00 zbiórką przed Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą Leśną Drogą Krzyżową do miejsca pamięci poświęconego rodzinie Gajowego Władysława Wikło.

*****

Sąd Rejonowy Starachowice. Otwarcie nowej siedziby. Danuta Krępa - Starosta starachowickiStarachowice. 15.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Starosty starachowicka Danuta Krępa spotka się dziś przed południem w Warszawie z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. Tematem spotkania będą Międzynarodowe Zawody Robotyczne European Rover Challenge. Ministerstwo jest patronem honorowym wydarzenia.

*****

Wręczenie Dentobusa przed Świętokrzyskim Urzędem WojewódzkimKielce. 31.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W trasę wyrusza dentobus. Dziś i jutro będzie przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkowie. W mobilnej klinice świadczony będzie pełen zakres usług stomatologicznych. Dentobus na dzieci od 6. miesiąca do 19. roku życia będzie czekał od godziny 9.00 do 15.00.

*****

Kielce. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia NauczycieliFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Teatr w każdej szkole - to nowa inicjatywa Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ten projekt ŚCDN przedstawi dziś na konferencji o godzinie 10 w swojej siedzibie.

Reklama