Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Targach Kielce [KOMENTARZE]

Data publikacji: 05.09.2018 06:18 / Data aktualizacji: 05.09.2018 14:22
Autor: Monika Miller , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Prezydent RP Andrzej Duda podczas zwiedzania ekspozycji i spotkań z żołnierzami

Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Prezydent RP Andrzej Duda podczas zwiedzania ekspozycji i spotkań z żołnierzami
Kielce. 05.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z dziennikarzami na Targach Kielce stwierdził, że organizacja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest na najwyższym poziomie.

- Wystawa jest bardzo ciekawa. Cieszy także, że niektóre z elementów prezentowanego uzbrojenia są już na wyposażeniu Polskiej Armii. Dzisiaj najważniejszym celem jest odnowienie floty marynarki wojennej. Mam nadzieję, że niedługo stanie się to przy udziale nie tylko polskich firm - ocenił Andrzej Duda.

Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu ObronnegoKielce. 05.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wizyta Andrzeja Dudy rozpoczęła się od oficjalnego spotkania ze świętokrzyskimi samorządowcami oraz przedstawicielami służb mundurowych. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski stwierdził, że obecność głowy państwa na MSPO to zawsze duże wydarzenie.

- Wiadomo, że jak przyjeżdża gdzieś prezydent to zawsze jest to święto. Ja mam wyjątkowy powód, aby go tu przywitać, bo jestem w Narodowej Radzie Rozwoju przy prezydencie, więc znamy się. Jako gospodarz tego miasta muszę gospodarza kraju godnie przyjąć. To dla mnie jest zaszczyt - dodał Wojciech Lubawski.

Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Prezydent RP Andrzej Duda podczas zwiedzania ekspozycji i spotkań z żołnierzamiKielce. 05.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek stwierdziła, że prezydentowi Andrzejowi Dudzie bardzo podobała się wystawa. Zresztą w swojej wypowiedzi dziękując prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu zwrócił uwagę na to, że Kielce są dziś stolicą Europy i świata, jeżeli chodzi o zbrojenia.

Dziękował także za to, że to trzecia co do wielkości wystawa w Europie i ciągle się rozrasta. Gratulował, że wkrótce rozpocznie się budowa nowej hali. To pokazuje, że Targi stale się rozwijają - powiedziała wojewoda.

Jak dodała, MSPO jest wizytówką województwa świętokrzyskiego. Cały świat dzisiaj patrzy na nas. To jest piękne - dodała Agata Wojtyszek.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Wizyta prezydenta RP, Andrzeja Dudy w Targach Kielce. Od lewej: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, prezydent RD Andrzej Duda, prezes Targów Kielce Andrzej MochońKielce. 05.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Senator PiS Krzysztof Słoń zauważył, że prezydent był bardzo zainteresowany szczególnie produktami prezentowanymi przez polskie firmy.  

- Pan prezydent zwrócił uwagę, że współpracujemy z najlepszymi firmami na świecie po to, by podnosić jakość naszego uzbrojenia i armii. Cieszy fakt, że prezydent docenił zaangażowanie władz miasta w organizację tej imprezy. Jest to dla nas wielka nobilitacja, że impreza o takim rozmachu ponownie gości w Kielcach - powiedział senator Krzysztof Słoń.

Spotkanie prezydenta RP, Andrzeja Dudy z parlamentarzystami i dziennikarzami w Targach Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Słoń - senator RP, Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce i Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyskiKielce. 05.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Andrzej Duda odwiedził między innymi stanowiska Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowego Instytutu Uzbrojenia i Wystawę Sił Zbrojnych.

Dziś imprezą towarzyszącą MSPO jest prezentacja wyszkolenia żołnierzy oraz sprzętu wojskowego, którym dysponuje jednostka na kieleckiej Bukówce. Spotkanie organizowane dla oficjalnych delegacji zagranicznych odbędzie się o godzinie 17:00.

Reklama