Ostrowiecki szpital oferuje pacjentom coraz więcej usług

Data publikacji: 06.09.2018 17:36
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dyrekcja ostrowieckiego szpitala oraz Starostwo Powiatowe chcą utworzyć nowe poradnie przyszpitalne. Będzie to możliwe dzięki umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia, który w połowie września rozdysponuje pieniądze na prowadzenie takich jednostek.

W ostrowieckim szpitalu funkcjonują poradnie: wad postawy, profilaktyki chorób piersi, czy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda jest przekonany, że szpitalowi uda się pozyskać pieniądze na kolejne poradnie.

- Szpital złożył ofertę konkursową na poradnie: chirurgiczną, ortopedyczną, internistyczną, laryngologiczną, okulistyczną i ginekologiczną - wymienia starosta. Dodaje, że wyposażenie do poradni szpital już posiada, kadra medyczna korzystałaby także ze sprzętu należącego do spółki Carint. Warunkiem koniecznym przed złożeniem dokumentów do NFZ było także zabezpieczenie odpowiedniej kadry medycznej do obsługi pacjentów w przychodniach.

- Jeśli dostaniemy te pieniądze, o które wnioskowaliśmy, to te poradnie z dnia na dzień będą uruchamiane - zapewnia starosta.

Nowe poradnie miałyby funkcjonować na parterze nowoczesnego budynku spółki Carint, która przy szpitalu prowadzi Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii. Już teraz trwają zaawansowane rozmowy na temat wynajęcia kilku pomieszczeń.

Spółka Carint, która jest podwykonawcą dla ostrowieckiego szpitala w zakresie kardiologii, także jest na dobrej drodze, aby poszerzyć ofertę.

Sebastian Kawalec, prezes Carintu mówi, że udało się już zatrudnić kolejnych fachowców oraz wynegocjować dwukrotnie większy kontrakt dla poradni kardiologicznej. Sebastian Kawalec chwali się, że ostrowiecki szpital to jedyne miejsce w regionie, gdzie kontroluje się rozruszniki serca, a także od tego miesiąca kontroluje wszczepione kardiowertery.

Prezes spółki zapowiada, że wkrótce wykonywane będą nowe procedury.

- Planujemy w najbliższym czasie wprowadzić świadczenia, polegające na wykonywaniu ablacji w 3D, wszczepianiu kardiowerterów czy wszczepianiu urządzeń resynchronizacji pracy serca - mówi.

Po rozstrzygnięciu konkursu, z korzyścią dla ostrowieckiego szpitala, do końca roku rozpocznie się proces tworzenia poradni przyszpitalnych.

Reklama