Nauczyciele kazali uczniom korzystać ze smartfonów

Data publikacji: 07.09.2018 15:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Interaktywny quiz wiedzy o

Interaktywny quiz wiedzy o "Przedwiośniu" Stefana Żeromskiego w IV LO w Kielcach
Kielce. 07.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Telefoniczny quiz wiedzy o „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego odbył się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach. Uczniowie i nauczyciele na ekranach smartfonów czytali pytania i odpowiadali o losach Cezarego Baryki.

Ich zdaniem, to bardzo ciekawa forma promowania książki wśród młodych ludzi.

- Nie jest ona może pisana przystępnym językiem, ale i tak wciąga. Jest ciekawa i warto ją przeczytać. Fajnie, że w naszej szkole wymyślono taki smartfonowy quiz - mówili uczniowie.

Szkoła w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęła akcję „Weź „Przedwiośnie” na wakacje i pokaż Cezaremu świat”. Uczniowie mogli przysyłać zdjęcia z „Przedwiośniem” ze swoich letnich podróży. Jak mówi Edyta Lato, quiz był kolejnym elementem związanym z Narodowym Czytaniem.

- Przez całe wakacje „Przedwiośnie” było ze mną. Żeromski jest szczególną postacią, bardzo blisko związaną z Kielcami, z Ciekotami. Obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości i myślę, że warto przeczytać tę książkę i znaleźć dla takie fragmenty, które do nas przemawiają - zachęca Edyta Lato.

Efektem akcji weź „Przedwiośnie na Wakacje" jest też wystawa, którą można oglądać w szkole przy ulicy Radiowej oraz w Szklanym Domu w Ciekotach.

W sobotę 8 września uczniowie szkół z Kielc i okolic spotykają się w Ciekotach na wspólnym czytaniu „Przedwiośnia”. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 15.00.

Reklama