Utrudnienia na Grunwaldzkiej. Rozpoczął się remont

Data publikacji: 11.09.2018 17:29
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ulica Grunwaldzka

Ulica Grunwaldzka
Kielce. 11.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczął się remont ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Północna jezdnia (z centrum do osiedla Ślichowice) została zwężona do jednego pasa ruchu. Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach informuje, że także w ciągu kilku tygodni zwężona do jednego pasa ruchu zostanie druga część jezdni, przy której mieści się Wojewódzki Szpital Zespolony.

- Jest jednak alternatywa w postaci ulicy Piekoszowskiej, która biegnie równoległe do ulicy Grunwaldzkiej. Od ronda przy ulicy Podklasztornej można dojechać do ulicy Piekoszowskiej i przedostać się do ulicy Jagiellońskiej – zaznacza Jarosław Skrzydło. Utrudnienia będą obowiązywać do końca listopada.

Ponadto od soboty, 15 września wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanej ulicy Wapiennikowej. Drogowcy całkowicie zamkną jej fragment na odcinku od ulicy Emilii Plater do skrzyżowania ulicami: Tarnowską, Popiełuszki i Pileckiego. Niedostępny będzie także fragment ul. Kochanowskiego na odcinku od ul. Wapiennikowej do ul. Starowapiennikowej.

Drogowcy planują natomiast udostępnić fragment ul. Wapiennikowej od skrzyżowania z ul. Ściegiennego i Husarską do ul. Emilii Plater (dwukierunkowo), a także od skrzyżowania z ul. Barwinek do skrzyżowania ulic Tarnowskiej, al. Popiełuszki i Pileckiego (jednokierunkowo jezdnią południową).

Reklama