KPS Kielce ma swojego kapitana

Data publikacji: 13.09.2018 10:58
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Piotr Adamski

Piotr Adamski
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Decyzją sztabu szkoleniowego w porozumieniu z zawodnikami KPS Kielce ma kapitana drużyny. „Szeryfem” kieleckich siatkarzy został rozgrywający Piotr Adamski. 26-letni zawodnik już w poprzednim sezonie reprezentował barwy Dafi Społem Kielce, a obecnie jest najbardziej doświadczonym i najstarszym siatkarzem nowego, kieleckiego zespołu.

– Cieszę się, że powierzono mi taką rolę i mam nadzieję, że nie zostanę szybko odwołany – komentował z uśmiechem tę decyzję Piotr Adamski.

– Na pewno jest to jakaś forma odpowiedzialności i mam nadzieję, że jako kapitan tej odpowiedzialności podołam. Rola kapitana ma to do siebie, że trzeba dbać także o atmosferę w szatni, rozwiązywać ewentualne problemy i konflikty, żeby wszyscy byli zadowoleni. Myślę, że na boisku ważne jest też to, żeby w tych cięższych momentach starać się poderwać drużynę do walki, a w momentach przesadnej pewności siebie tonować nastroje. Rzeczywistość pokaże przed jakimi problemami i wyzwaniami będę musiał stanąć – dodał nowy kapitan KPS Kielce.

- Jest to najlepszy kandydat na kapitana. Cechuje go wielki upór oraz charakter boiskowego wojownika. Myślę, że jest to bardzo ważny czynnik, jeżeli chodzi o poderwanie drużyny do walki. Gdy dojdzie do ciężkiego momentu podczas meczu, to myślę, że Piotrek na pewno bardzo pomoże zespołowi ze względu na doświadczenie, także na ekstraklasowych parkietach. Jest dla chłopaków dobrym kolegą i wzorem do naśladowania również poza boiskiem – tłumaczył wybór trener kieleckiej drużyny Mateusz Grabda.

Pierwszy poważny sprawdzian dla nowego kapitan podczas inauguracyjnej kolejki I ligi. 29 września zespół KPS Kielce zmierzy się przed własną publicznością z Gwardią Wrocław. 

Reklama