Pierwsza liga prawie jak... PlusLiga

Data publikacji: 13.09.2018 11:32
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Sparing kieleckiej drużyny siatkarzy KPS Kielce z KPS Siedlce w Hali Legionów

Sparing kieleckiej drużyny siatkarzy KPS Kielce z KPS Siedlce w Hali Legionów
Kielce. 12.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Polska Liga Siatkówki SA przejęła od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarządzanie rozgrywkami I ligi mężczyzn w sezonie 2018/19. Wspólnie z czternastoma pierwszoligowymi ośrodkami siatkarskim z całej Polski chce stworzyć nową jakość. W tym sezonie na zapleczu PlusLigi zagra KPS Kielce, który zastąpił występujący w ubiegłych rozgrywkach ekstraklasy, zdegradowany Dafi Społem.

- To bardzo ważny krok w rozwoju naszej ligowej siatkówki – uważa Artur Popko, prezes zarządu PLS SA.

– Mamy już pod swoimi skrzydłami PlusLigę oraz Ligę Siatkówki Kobiet, a teraz przyszedł czas na współpracę z klubami I ligi mężczyzn. Chcemy razem stworzyć nowe, dynamiczne rozgrywki, które staną się atrakcyjne dla kibiców oraz sponsorów. W tych czternastu ośrodkach drzemie spory potencjał, który uda nam się wyzwolić – podkreśla prezes PLS.

– Z każdym sezonem dostrzegamy rosnącą profesjonalizację klubów I ligi. Kilka z nich ma bogate doświadczenia, nawet wielkie sukcesy z występów w PlusLidze oraz na arenie międzynarodowej. To spory kapitał, który wymaga też racjonalnych inwestycji – mówi ostrowczanin Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Możliwość sportowego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej sprawia, że pierwszoligowcy zdecydowanie efektywniej będą się mogli przygotować do udziału w rozgrywkach PlusLigi, wypełniając istotną część wymagań stawianych klubom najwyższego szczebla – dodaje Jacek Kasprzyk.

Kluby I ligi jednomyślnie podjęły decyzję o podjęciu współpracy z PLS, licząc na nowe otwarcie. Już na samym starcie takie dostaną, bowiem został im przedstawiony plan marketingowy oraz medialny na sezon 2018/19.

Reklama