W regionie będą kręcić zdjęcia do filmu o legionach Piłsudskiego. W sobotę casting

Data publikacji: 13.09.2018 13:02
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. morgueFile free photo

W naszym regionie kręcona będzie część ujęć do filmu „Legiony”, opowiadającego o legendarnej formacji Józefa Piłsudskiego. Zdjęcia rozpoczną się 20 września i potrwają siedem dni. W Stradowie kręcone będą sceny batalistyczne, a w skansenie w Tokarni - sekwencja przemarszu wojsk.

W najbliższą sobotę, 15 września, w Kielcach przeprowadzony zostanie casting na statystów. Nabór odbędzie się na placu Artystów. Potrwa od godziny 10.00 do 17.00.

Jak mówi Aneta Piórkowska z agencji „Popcorn Film”, producentom zależy, aby w filmie zagrały osoby z regionu. Do ról legionistów poszukiwani są młodzi mężczyźni w wieku od 15 do 25 lat oraz statyści grający ludność cywilną w każdym wieku. Planowane jest obsadzenie łącznie około 500 postaci.

Aleksander Calski, koordynator castingu, zaznacza, że poszukiwane są osoby o naturalnym wyglądzie, bez widocznych tatuaży i innych elementów odbiegających od realiów historycznych początku 20 wieku.

Film „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego opowiadać będzie o bohaterskich czynach Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, od wymarszu I Kompanii Kadrowej z Krakowa w 1914 roku aż po bitwę pod Kostiuchnówką w 1916 roku.

Pomysłodawcą i współproducentem filmu jest Adam Borowski. W rolach głównych wystąpią m.in.: Jan Frycz, Sebastian Fabijański i Mirosław Baka.

Premiera zapowiedziana jest na listopad tego roku. 

Reklama