Kielce w weekend stolicą rocka [PROGRAM]

Data publikacji: 14.09.2018 10:23 / Data aktualizacji: 14.09.2018 21:10
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej. Dzień drugi

08.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej. Dzień drugi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach rozpoczęła się 6. edycja festiwalu muzyki rockowej „Kielce ROCKują”. Przez trzy dni stolicę regionu odwiedzą wykonawcy muzyki gitarowej z całego świata oraz gwiazdy polskiej sceny rockowej. Po raz pierwszy impreza odbędzie się na scenie kieleckiego amfiteatru na Kadzielni.

Paweł Wawrzeńczyk, pomysłodawca festiwalu, zapowiada, że impreza będzie nostalgicznym powrotem do czasów świetności muzyki rockowej. Dodaje również, że festiwal skierowany jest głównie do entuzjastów ambitnej rozrywki, których nie brakuje w województwie świętokrzyskim.

Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta, ma nadzieję, że impreza będzie ciekawą formą promocji miasta.

- Osoby, które wykupili karnet na cały weekend, przy okazji będą mogli zobaczyć Kielce i posłuchać dobrej muzyki i dzięki temu miasto będą kojarzyć się z dobrą zabawą i ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek koncertem na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wystąpiły zespoły Tortilla z Torunia oraz brazylijska formacja Big Gilson Band.

W sobotę, 15 września, na scenie amfiteatru na Kadzielni wystąpią zespoły: Focus, Atomic Rooster oraz gwiazda wieczoru, Katarzyna Nosowska.

W niedzielę, 16 września, ostatniego dnia festiwalu wystąpią: Ten Years After i Chris Farlowe z formacją The Norman Beaker Band. Imprezę zamknie występ formacji KULT.

Wciąż dostępne są bilety na festiwal. Wejściówki będzie można zakupić w trakcie dni festiwalowych, od godziny 14:00 przy bramie kieleckiego amfiteatru od strony alei Legionów.

Podobne wiadomości
11.09.2018 18:56

Pokolenie M: Kielce ROCKują

Reklama