„Kielce ROCKują”. Artyści zachwyceni Kadzielnią [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 15.09.2018 16:53 / Data aktualizacji: 15.09.2018 21:24
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce Rockują. Katarzyna Nosowska

Kielce Rockują. Katarzyna Nosowska
Kielce. 15.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Koncert Katarzyny Nosowskiej, która zaprezentowała swoje znane przeboje w nowej aranżacji, a także utwory z najnowszej płyty zakończył pierwszy dzień festiwalu „Kielce ROCKują”. W amfiteatrze na kieleckiej scenie zagrali też: formacja Focus oraz brytyjski zespół Atomic Rooster.

Członkowie tej ostatniej grupy byli pod ogromnym wrażeniem kieleckiej widowni. Do Polski przybyli po raz pierwszy, właśnie na potrzebę kieleckiego festiwalu.

- Jest fantastycznie. Nigdy nie byłem w tym kraju i muszę powiedzieć, że jakość dźwięku, jaką tutaj macie jest naprawdę wyśmienita. Do tego sceneria wygląda świetnie. W dodatku widownia jest zapełniona. Przypomina mi to trochę amfiteatr Red Rocks w Colorado, w którym kiedyś graliśmy. Naprawdę czadowy - mówili muzycy.

Na koncercie pojawili się nie tylko mieszkańcy Kielc, ale również fani muzyki rockowej z całego kraju. Przede wszystkim chwalili sobie profesjonalizm, z jakim przygotowana została impreza.

- Przyjechałem do Kielc głównie dla występu zespołu Focus i muszę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany. Jestem na „Kielce ROCKują” po raz trzeci i jak do tej pory nie żałuje. Muszę powiedzieć, że macie fantastyczny amfiteatr. Za tak imponujące miejsce należą się pomysłodawcom, architektom i władzom miasta najszczersze brawa - mówili.

W niedzielę ostatnim dniu festiwalu, na scenie kieleckiego amfiteatru wystąpią: Ten Years After i Chris Farlowe z formacją The Norman Beaker Band. Imprezę zamknie występ formacji KULT.

Wciąż dostępne są bilety na festiwal. Wejściówki można zakupić od godziny 14:00 przy bramie kieleckiego amfiteatru od strony alei Legionów.

Podobne wiadomości
Reklama