Składowisko niebezpiecznych odpadów pod okiem kamer

Data publikacji: 19.09.2018 17:50
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Składowisko niebezpiecznych odpadów przy ulicy Krakowskiej

Kielce. Składowisko niebezpiecznych odpadów przy ulicy Krakowskiej
Kielce. 03.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Składowisko niebezpiecznych odpadów, przy ulicy Krakowskiej w Kielcach będzie dodatkowo monitorowane. Władze miasta zadecydowały, że wokół zamontują kamery podpięte do centrum monitoringu miejskiego.

Jak informowaliśmy, na początku miesiąca Prezydent Kielc Wojciech Lubawski wydał decyzję o zamknięciu składowiska. Zdecydował także, że będzie ono  strzeżone przez Straż Miejską.

Witold Borowiec, radny Porozumienia Samorządowego stwierdził, że dodatkowe zabezpieczanie ma chronić przed wejściem na teren składowiska osób niepowołanych.

- Kamery zostaną zamontowane w ciągu 10 dni. Mimo że jest tam już całodobowy posterunek straży miejskiej, takie zabezpieczenie będzie bardzo przydatne. Dzięki  monitoringowi strażnicy będą mieli widok na cały teren składowiska - wyjaśnia.

Radny dodaje, że zgodnie z decyzjami urzędowymi, właściciel powinien usunąć odpady do końca miesiąca.

- Nikt jednak nie wierzy, że to się stanie, dlatego w ratuszu już uruchomiono odpowiednie  procedury dzięki, którym miasto podejmie się tego zadania. Niebezpieczne odpady powinny zostać uporządkowane do połowy października - zapowiada Witold Borowiec.

Przypomnijmy, sprawę składowiska odpadów firmy LJ Eko przy ulicy Krakowskiej bada prokuratura. W trwającym postępowaniu jak dotychczas nikomu nie postawiono zarzutów. Właścicielem spółki LJ Eko jest prawdopodobnie Tadeusz D., były wójt Piekoszowa oskarżony o korupcję. Prokuratura postawiła mu łącznie 34 zarzuty, w tym przekroczenia uprawnień oraz przyjmowania korzyści majątkowych. Sprawa od kilku lat toczy się przed sądem.

Reklama