Artur Gierada prezentuje swój program i kandydatów koalicji do Rady Miasta

Data publikacji: 20.09.2018 21:01
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konwencja wyborcza kandydata na prezydenta Kielc, Artura Gierady

Konwencja wyborcza kandydata na prezydenta Kielc, Artura Gierady
Kielce. 20.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Kieleckim Centrum Kultury odbyła się miejska konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej i kandydata na prezydenta Kielc posła Artura Gierady. Podczas spotkania zaprezentowano także sylwetki wszystkich kandydatów koalicji do Rady Miasta.

Artur Gierada podczas swojego wystąpienia przedstawił najważniejsze punkty swojego programu wyborczego. To między innymi zatrzymanie wyludniania się miasta i podział Kielc na dzielnice dysponujące swoim własnym budżetem.

- To najważniejsze wybory od kilkunastu lat. Będą to wybory między polityką zmiany a polityką kontynuacji. Jestem przekonany, że kielczanie oczekują zmian, nowej energii i nowych pomysłów. Dlatego będę ich przekonywał do tego, że przedstawiony przeze mnie program jest gwarancją dobrych zmian dla miasta - dodaje.

Artur Gierada podkreśla, że w przypadku wyborów do rady miasta, Koalicja Obywatelska ma szansę zyskać około 7-8 mandatów. 

Mateusz Żukowski przewodniczący Nowoczesnej w województwie świętokrzyskim podkreśla, że propozycje programowe, które Koalicja Obywatelska prezentuje od jakiegoś czasu systematycznie kielczanom, przyczynią się do zwycięstwa w jesiennych wyborach.

- Liczymy na to, że naszym przyszłym prezydentem będzie Artur Gierada, ponieważ Kielce zasługują na zmianę. Jeżeli chodzi o wyniki wyborów do rady miasta, ciężko przewidzieć ich wynik, ponieważ wszelkie sondaże są obarczone pewnym błędem. Liczymy jednak na to, że osiągniemy najlepszy wynik ze wszystkich komitetów - dodaje.

W miejskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej wzięła również udział posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz. Jej zdaniem, kompleksowy program koalicji powinien zagwarantować sukces wyborczy.

- Jestem przekonana, że przyniesie to bardzo dobry wynik w wyborach do rady miasta, jak również zwycięstwo posła Artura Gierady 21 października w wyborach. Wierzę, że kielczanie postawią na zmianę - dodaje.

W kieleckiej konwencji Koalicji Obywatelskiej wzięło udział kilkudziesięciu członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Reklama