Masa atrakcji na Rynku. Zachęcali kielczan do podróży autobusem

Data publikacji: 22.09.2018 07:46 / Data aktualizacji: 22.09.2018 20:54
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Kielce. 22.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wielkim piknikiem muzyczno-edukacyjnym zakończył się w Kielcach „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Na kieleckim Rynku mieszkańcy mogli m.in. obejrzeć nowoczesny autobus kupiony przez kielecki ZTM, zobaczyć pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, poznać zasady ruchu drogowego, a także - dzięki obecności Radia Kielce - przekonać się, jak wygląda praca radiowca.

Z okazji pikniku z kieleckiego Rynku prowadziliśmy także audycję "Złota Sobota". 

Jak mówi Paweł Kabza, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Kielce, zakończenie Tygodnia Zrównoważonego Transportu nie oznacza zakończenia szeroko zakrojonej akcji propagowania alternatywnych sposobów przemieszczania się. Zaznacza również, że mieszkańcy stolicy regionu coraz częściej decydują się na podróż do pracy rowerem, czy autobusem.

Na kieleckim Rynku w ramach wydarzenia zatrzymał się także mobilny ambulans do poboru krwi dla ofiar wypadków drogowych. Każdy, kto oddał krew, otrzymał butelkę filtrującą.

Wojciech Markiewicz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach stwierdził, że tego typu akcje organizowane przez miasto w realny sposób pomagają również w uzupełnianiu zapasów brakującej krwi.

Mieszkańcy Kielc podkreślali, że impreza to bardzo fajny pomysł.

Ostatni dzień kampanii był również „Dniem bez Samochodu”. Z tej okazji przez cały dzień można było nieodpłatnie korzystać z autobusów miejskich za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu.

Reklama