Mobilne planetarium w Szewnie

Data publikacji: 25.09.2018 17:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Planetobus odwiedził Szkołę Podstawową w Szewnie. Mobilne planetarium podobało się uczniom

Planetobus odwiedził Szkołę Podstawową w Szewnie. Mobilne planetarium podobało się uczniom
Szewna. 25.09.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Planetobus zatrzymał się na dwa dni przy Szkole Podstawowej w Szewnie w powiecie ostrowieckim. Dzieci miały możliwość poznać zagadnienia związane z astronomią. Mobilne planetarium podobało się uczniom.

W ciągu dwóch dni odwiedziło je 465 uczniów. Wśród nich były także dzieci z przedszkola. Najmłodsi mieszkańcy powiatu ostrowieckiego mówią, że podobała im się możliwość zobaczenia gwiazd, księżyca czy ziemi, na której mieszkamy.

Michał Kryciński, edukator z Centrum Nauki Kopernik i projektu Planetobus, informuje, że wiedza dzieci w szkołach podstawowych jest duża.

- Dzieci są zafascynowane tą tematyką. Odpowiadają na nasze pytania, ale także zadają swoje. Pytają o Marsa, jak jest np.  z lądowaniem na tej planecie - mówi. 

Małgorzata Turczyńska, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie, chwali edukatorów, którzy w przystępny sposób opowiadają dzieciom o astronomii, gwiazdach i planetach.

- Dzieci przeżywają dużo emocji. Jest to fajna inicjatywa - komentuje dyrektor placówki.

Planetobus to wspólny projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Planetobus przyjechał do szkoły na zaproszenie posła Andrzeja Kryja, jednak każda placówka z mniejszych miejscowości może zgłosić chęć uczestnictwa w programie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie naukadlaciebie.gov.pl.

Reklama