Strzał w dziesiątkę, ósemka nieskończoności. Która liczba szczęśliwa? [KOMENTARZE]

Data publikacji: 26.09.2018 17:09
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery na listach wyborczych do wyborów samorządowych dla poszczególnych komitetów. W losowaniu wzięło udział 10 komitetów wyborczych.

Ostatnie 10 miejsce przypadło Prawu i Sprawiedliwości. Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur partii stwierdził, że cieszy się z tego faktu. – To dobra wróżba, bo ostatni będą pierwszymi. Ponadto numer dziesięć jest dobrym prognostykiem, bo będzie to strzał w dziesiątkę - powiedział Krzysztof Lipiec.

- Mam nadzieję, że ta „czwórka” będzie szczęśliwa – stwierdził z kolei lider Platformy Obywatelskiej - poseł Artur Gierada. – Na pewno nie będzie to miejsce, które zajmiemy w klasyfikacji, ponieważ walczymy o zwycięstwo. W mojej ocenie ważniejsze od numeru listy jest to, co mamy do zaoferowania – dodał parlamentarzysta.

- To nazwiska osób, a nie numery list powinny mieć znaczenie podczas wyborów – powiedziała Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes stowarzyszenia Kukiz’15 w województwie świętokrzyskim.

– Mam nadzieję, że „ósemka” przyniesie nam szczęście. Jest to liczba symbolizująca nieskończoność, dobroć i szczęśliwość. Chciałabym, aby i nam się przysłużyła – dodała Magdalena Fogiel-Litwinek.

Adam Jarubas, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie przypomniał, że partia była na liście nr 2 także w wyborach samorządowych w 2010 roku. – Wtedy zdecydowanie wygraliśmy w regionie, dlatego dobrze się nam kojarzy. Mam nadzieje, że poprowadzi nas do zwycięstwa w województwie świętokrzyskim. Wierze, że możemy być drudzy na starcie, ale pierwsi na mecie – dodał Adam Jarubas.

- O wynikach decydują wyborcy, a nie numer na liście – stwierdził Andrzej Szejna, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Pamiętajmy o tym, że w tych wyborach nie będzie feralnej książeczki, która preferowała partię znajdującą się na pierwszej stronie. Wszyscy będą na jednej wielkiej karcie do głosowania i teraz numery list przestają mieć praktyczne znaczenie – powiedział Andrzej Szejna. Jak dodał, z lat szkolnych pamięta, że „piątka” była dobrą oceną, dlatego przyjmuje ją z przyjemnością.

Partia Zieloni wylosowała numer 3, Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesna - 4, Bezpartyjni Samorządowcy - 1, Partia Razem - 6, SLD - Lewica Razem - 5, PSL - 2, Wolność w Samorządzie - 9, Ruch Narodowy - 7, Kukiz' 15 - 8, PiS - 10.

Podobne wiadomości
Reklama