Domek zamiast biblioteki. Tu przyniesiesz i oddasz książki

Data publikacji: 26.09.2018 22:02
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Domek dla książek

Domek dla książek
Jasionna. 26.09.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

„Domek dla książek” – powstał w Jasionnie, w gminie Jędrzejów. Pomysłodawcą niecodziennej inicjatywy jest Władysław Blicharski, długoletni dyrektor ZSP nr 2 w Jędrzejowie, obecnie przewodniczący Gminnej Rady Seniorów.

Jak mówi to propozycja dla osób kochających książki i czytelnictwo. Teraz niekoniecznie trzeba jechać do biblioteki, żeby wypożyczyć książki. W Jasionnie przy jego prywatnej posesji powstał  magiczny, drewniany domek, z którego można pożyczyć książki i zostawić te, którymi chcemy się podzielić się z innymi czytelnikami. Dlatego na domku widnieje napis „Weź książkę, zostaw książkę”.

Ponieważ jest to zupełnie nowa inicjatywa, obecnie w domku znajduje się około 50 książek. To m. in. literatura piękna, krajoznawcza, historyczna, reportaże i literatura dawna – informuje Władysław Blicharski. Jak zapewnia w niedługim czasie w domku będzie dużo więcej ciekawych pozycji do pożyczenia i poczytania. Ma nadzieję, że jego propozycja na upowszechnienie czytelnictwa zachęci innych do tworzenia podobnych miejsc.

„Domek dla książek” znajduje się we wsi Jasionna, w gminie Jędrzejów, przy posesji nr 43.

Domek dla książekJasionna. 26.09.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Reklama