Warszawska premiera książki Edwarda Kusztala

Data publikacji: 27.09.2018 10:55 / Data aktualizacji: 27.09.2018 16:55
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Promocja książki Edwarda Kusztala

Promocja książki Edwarda Kusztala "Przywrócić pamięć"
Kielce. 22.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W piątek w warszawskim Instytucie Teatralnym imienia Zbigniewa Raszewskiego zostanie zaprezentowana książka „Przywrócić pamięć”, autorstwa zmarłego w 2016 roku wybitnego aktora - Edwarda Kusztala.

Jest ona zapisem wspomnień artysty, dotyczących m.in. teatru, aktorów, dziennikarzy i poetów, którzy tworzyli intelektualno-artystyczny charakter miasta. To także pewnego rodzaju przewodnik po starych Kielcach, w których artysta dorastał, a których teraz już nie ma.

Kieleckiej premierze książki, która miała miejsce 22 września, towarzyszyło otwarcie wystawy poświęconej Edwardowi Kusztalowi. Oprócz starych fotografii można na niej m.in. zobaczyć projekty kostiumów, rekwizyty, a także usłyszeć zapisany na starej taśmie głos aktora.

Książkę można kupić w większości księgarni, a także w instytucjach kultury. Wystawę poświęconą Edwardowi Kusztalowi można oglądać do końca roku w siedzibie Muzeum Diecezjalnego w Kielcach.

Warszawska premiera książki odbędzie się w piątek o godzinie 18.00 w Instytucie Teatralnym imienia Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przy ulicy Jazdów 1. Spotkanie poprowadzi Jacek Sieradzki, natomiast fragmenty książki przeczytają aktorzy związani z Kielcami - Anna Skaros i Krzysztof Wieczorek.

Reklama