Aparatura najwyższej klasy pojawi się w lecznicy w Czerwonej Górze

Data publikacji: 27.09.2018 15:17 / Data aktualizacji: 27.09.2018 16:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowoczesną aparaturę medyczną do leczenia raka płuc zakupi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. Dzięki dotacji, w prawie 80 procentach pochodzącej z rządowego Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, lecznica wzbogaci się m.in. o lampę operacyjną, zestaw narzędzi do otwartej torakochirurgii, bronchoskop, aparat do znieczuleń i przyłóżkowy aparat RTG - informuje Youssef Sleiman, dyrektor szpitala w Czerwonej Górze.

- Otrzymane pieniądze pozwolą nam na wymianę i doposażenie w nowoczesny sprzęt bloku operacyjnego oraz oddziału chirurgii klatki piersiowej. Ta aparatura jest nam niezbędna do realizacji programu diagnostyki i leczenia raka płuc - mówi Youssef Sleiman.

Jak dodaje, doposażenie lecznicy pozwoli na wyeliminowanie wyeksploatowanych urządzeń, używanych przeciętnie ponad 10 lat. 

- Większość sprzętu, jaki chcemy zakupić, już posiadamy, ale pracuje on już bardzo długo i jest starej generacji, dlatego konieczne jest nabycie nowoczesnej aparatury. Zakupimy też sprzęt endoskopowy, ponieważ wykonujemy coraz więcej zabiegów - dodaje Youssef Sleiman. 

Wartość sprzętu, kupowanego przez szpital w Czerwonej Górze, to prawie milion sto tysięcy złotych. Z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach za pieniądze pochodzące głównie z budżetu województwa świętokrzyskiego doposaży w sprzęt Klinikę Nefrologii i Ośrodek Dializ, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinikę Okulistyki i Dermatologii. Szacunkowy łączny koszt planowanych przez szpital na Czarnowie zakupów to około 470 tysięcy złotych.

Reklama