CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PIĄTEK [28 WRZEŚNIA]

Data publikacji: 28.09.2018 06:00 / Data aktualizacji: 28.09.2018 06:00
Autor: Iwona Murawska , Daniel Lenart , Karol Żak , Michał Kita , Marcin Różyc , Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Ślubowanie klas mundurowych Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, UJK wita zagranicznych studentów. To najważniejsze wydarzenia piątku.

25.9.2015 Kielce. Ślubowanie klas mundurowych ZDZ na pl. Wolności.Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

O godzinie 12.30 na placu Wolności rozpocznie się ślubowanie klas mundurowych Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Będzie ono oficjalnym rozpoczęciem nauki w klasach mundurowych młodzieży, która wybrała edukację w klasach: wojskowych, policyjnych, strażackich i bezpieczeństwa wewnętrznego. W wydarzeniu uczestniczyć będzie także młodzież z mazowieckiego i małopolskiego.

*****

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego przywita dziś zagranicznych studentów. Ten rok będzie rekordowy, w Kielcach rozpocznie studia ponad pół tysięcy żaków spoza naszego kraju. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu.

*****

Kościół GarnizonowyFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W stolicy regionu obchodzone będzie święto Krajowej Administracji Skarbowej. Wydarzenie rozpocznie msza święta w Kościele Garnizonowym o godzinie 11. Następnie w Centrum Biznesu najlepsi urzędnicy otrzymają odznaczenia państwowe.

*****

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O godzinie 10.00 rozpocznie się rozprawa sądowa posła Dominika Tarczyńskiego, który w trybie wyborczym został pozwany przez Bogdana Wentę, eurodeputowanego z list Platformy Obywatelskiej, a zarazem kandydata na prezydenta Kielc. Chodzi o wpis parlamentarzysty na jednym z portali społecznościowych, dotyczący przeszłości europosła PO. [CZYTAJ WIĘCEJ]

*****

Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Pierwsze z miniboisk dla najmłodszych mieszkańców miasta zostanie dzisiaj oficjalnie udostępnione w Kielcach. Obiekt sportowy ma służyć przede wszystkim dzieciom w przedziale wiekowym od 5 do 10 lat. Docelowo na kieleckich osiedlach powstanie 5 takich obiektów. Otwarcie miniboiska przy Szkole Podstawowej nr 25 o godzinie 10.00. 

*****

Sandomierz. 09.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W blisko 60 sklepach w Kielcach i innych świętokrzyskich miastach po raz pierwszy przeprowadzona zostanie dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”, zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności. Dziś rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, a w sobotę akcję będzie można wesprzeć w godzinach 9.00 – 19.00.

*****

Promocja książki Edwarda Kusztala "Przywrócić pamięć"Kielce. 22.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W warszawskim Instytucie Teatralnym imienia Zbigniewa Raszewskiego zaprezentowana zostanie książka „Przywrócić pamięć”, autorstwa zmarłego w 2016 roku wybitnego aktora - Edwarda Kusztala. Jest ona zapisem wspomnień artysty, dotyczących m.in. teatru, aktorów, dziennikarzy i poetów, którzy tworzyli intelektualno-artystyczny charakter miasta. To także pewnego rodzaju przewodnik po starych Kielcach, w których artysta dorastał, a których teraz już nie ma. [CZYTAJ WIĘCEJ]

*****

Filharmonia ŚwiętokrzyskaFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Koncertem symfonicznym zainaugurowany zostanie dziś tegoroczny sezon artystyczny w Filharmonii Świętokrzyskiej. Na scenie będzie można zobaczyć francuskiego pianistę Philippe’a Giusiano i orkiestrę symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. Początek o godzinie 19.00.

Reklama