Długo oczekiwana inwestycja w miejscowości Kowala

Data publikacji: 27.09.2018 18:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prawie 8 kilometrów sieci wodociągowej zostanie wybudowane w Kowali gmina Sitkówka Nowiny. Uroczyste wbicie łopaty

Prawie 8 kilometrów sieci wodociągowej zostanie wybudowane w Kowali gmina Sitkówka Nowiny. Uroczyste wbicie łopaty
Kowala. 27.09.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

6 kilometrów sieci wodociągowej zostanie zmodernizowane w miejscowości Kowala w gminie Sitkówka Nowiny. Istniejąca infrastruktura została wybudowana na początku lat osiemdziesiątych, a jej jakość pozostawiała wiele do życzenia. Problemem były przede wszystkim częste awarie. Sytuację ma poprawić warta ponad 3 miliony złotych inwestycja. Modernizację rozpoczęto od symbolicznego wbicia łopaty.

Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich zapowiada, że w ramach remontu wymieniona zostanie nitka główna, a także przyłącza do domów mieszkańców.

- Chciałbym zaapelować do mieszkańców o cierpliwość. Będzie trochę utrudnień, niedogodności, ale w efekcie zbudujemy nową, bezawaryjną sieć - powiedział prezes Wodociągów.

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Sitkówki Nowiny stwierdził, że sieć wodnokanalizacyjna dociera niemal do wszystkich mieszkańców.

- Zwodociągowanie i skanalizowanie gminy jest na poziomie 98 procent. Kanalizacja nie dociera tylko do pojedynczych domostw, które są oddalone od sieci. Tam rozwiązaniem są np. przydomowe oczyszczalnie ścieków - wyjaśnia wójt Nowaczkiewicz.

W ramach tego samego projektu unijnego realizowanego przez Kieleckie Wodociągi zmodernizowane zostaną sieci wodociągowe w Kielcach. Modernizacja przewidziana jest przy ulicach Pocieszka oraz Sandomierskiej.     

Podobne wiadomości
Reklama