Rozpoczyna się zbiórka żywności. Tym razem pomagamy seniorom

Data publikacji: 28.09.2018 08:23
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Przedświąteczna zbiórka żywności

Sandomierz. Przedświąteczna zbiórka żywności
Sandomierz. 09.12.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W blisko 60 sklepach w Kielcach i innych świętokrzyskich miastach przeprowadzona zostanie dwudniowa zbiórka żywności „Paczka dla Seniora”, zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności. Jak informuje Anna Mazur, koordynatorka zbiórki, by wspomóc akcję wystarczy dziś i jutro kupić dodatkowy produkt i przekazać wolontariuszom Banku Żywności dyżurującym w sklepach.

- Akcja stanowi kontynuację zbiórek organizowanych w okresie jesiennym i dedykowanych głównie dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Podziel się Posiłkiem”. Ponieważ jednak, dzięki rządowemu programowi „Rodzina 500 plus” sytuacja materialna dzieci w naszym kraju uległa poprawie teraz chcemy pomóc grupie społecznej, która według naszej oceny najbardziej wymaga wsparcia.

Wartością dodaną inicjatywy jest to, że paczki osobom starszym, często samotnym, wolontariusze będą przekazywać osobiście. Jak dodaje, w akcję zaangażowanych będzie około 900 osób.  Wolontariusze czekają na produkty o dłuższym terminie przydatności do spożycia, a więc olej, cukier, ryż, makaron, słodycze, konserwy, czy dżemy.

- Produkty trafią do magazynu Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane, zważone i policzone. Następnie w formie paczek przekażemy je lokalnym organizacjom charytatywnym ze szczególnym uwzględnieniem organizacji pomagającym osobom starszym - wyjaśnia Anna Mazur. 

Zbiórka żywności zostanie przeprowadzona w 59 sklepach, m. in. w Kielcach, Chęcinach, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowie, Chmielniku i Pierzchnicy.

Rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, a jutro akcję będzie można wesprzeć w godzinach 9.00 - 19.00.

Reklama