Święto KAS. Były odznaczenia i awanse

Data publikacji: 28.09.2018 17:05
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święto Krajowej Administracji Skarbowej

Święto Krajowej Administracji Skarbowej
Kielce. 28.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Krajowa Administracja Skarbowa obchodziła swoje święto. Były awanse, odznaczenia oraz medale za długoletnią służbę. Sławomir Podkówka, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach mówi, że to dla urzędników szczególny dzień. Dodaje, że jego pracownicy przez cały rok ciężko pracują na sukces instytucji.

- Moim zdaniem naszym największym sukcesem jest zwiększenie wpływów poprzez działania edukacyjne, a nie represyjne. Coraz mniej kontrolujemy, a coraz więcej edukujemy, co przynosi wymierne korzyści w postaci wpływów do budżetu - zaznacza Sławomir Podkówka.

Krajowa Administracja Skarbowa powstała w marcu 2017 roku, łącząc administrację podatkową ze Służbą Celną i Urzędem Kontroli Skarbowej. W uroczystościach, które odbyły się w Kielcach, wzięli udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Krupka mówi, że trzeba docenić wytężoną i ciężką pracę osób zatrudnionych w Izbie Administracji Skarbowej. Dzięki nim zdecydowanie wzrosły wpływy z podatków, co sprawia, że rząd PiS może realizować wiele programów społecznych.

- Mowa między innymi o takich programach jak rodzina 500+. To także programy budowy dróg lokalnych i samorządowych. Na te drogi płynie wsparcie z budżetu państwa, w ciągu najbliższego półtora roku będzie to rekordowe 5 miliardów złotych - podkreśla parlamentarzystka.

Poseł Marek Kwitek mówi, że gdy powstawał KAS, pojawiały się liczne głosy sprzeciwu.

- Usłyszeliśmy wtedy wiele krytycznych słów. Jednak my udowadniamy, że tworzenie dobrego prawa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie państwa, ale i wszystkich obywateli. Musimy mieć świadomość o nieuchronności płacenia podatków, ale zarazem musimy mieć przekonanie, że są one we właściwy sposób rozdzielane - podkreśla Marek Kwitek.

Poseł Maria Zuba mówi, że to dzięki Krajowej Administracji Skarbowej rząd PiS może skutecznie realizować swoje projekty. Urzędnicy uporządkowali i uszczelnili system pobierania podatków.

- Dzisiaj cieszymy się i odnotowujemy efekty tej pracy. Owocami tej pracy możemy się dzielić i szczycić - dodaje parlamentarzystka.

W sumie medalami Prezydenta RP za długoletnią służbę nagrodzono 5 osób. Na wyższe stopnie i stanowiska awansowano 10 funkcjonariuszy celno-skarbowych. Z kolei w korpusie służby cywilnej awansowano 32 pracowników.

Reklama