CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [29 WRZEŚNIA]

Data publikacji: 29.09.2018 06:00 / Data aktualizacji: 29.09.2018 06:00
Autor: Kamil Król , Iwona Murawska , Grażyna Szlęzak-Wójcik , Daniel Lenart , Marlena Płaska , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.09.2016 Kielce.

03.09.2016 Kielce. "Marsz Życia i Nadziei” zorganizowany przez Świętokrzyski Klub "Amazonki".
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ministranci z diecezji kieleckiej spotkają się w Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych na Bukówce, ulicami stolicy regionu przejdzie „Marsz Życia i Nadziei”. To najważniejsze wydarzenia soboty.

Centrum Przygotowań do Misji ZagranicznychFot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Ministranci z całej diecezji kieleckiej spotkają się dziś w Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych na Bukówce. Wybór miejsca na 18. Diecezjalny Dzień Ministranta jest związany z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie rozpocznie o godzinie 10.00 msza św. pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza z archidiecezji częstochowskiej. Hierarcha znany z telewizyjnego programu dla dzieci „Ziarno” wystąpi też z koncertem piosenek religijnych. Następnie nagrodzone zostaną drużyny, które zwyciężyły w Piłkarskiej Lidze Ministrantów.

*****

03.09.2016 Kielce. "Marsz Życia i Nadziei” zorganizowany przez Świętokrzyski Klub "Amazonki".Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po raz 20 ulicami Kielc przejdzie „Marsz Życia i Nadziei”. Uczestnicy pochodu z Parku Miejskiego ulicami Staszica i Sienkiewicza przemaszerują pod Kieleckie Centrum Kultury. W ramach wydarzenia będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego badania mammograficznego. W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Diamed” przy ulicy Paderewskiego 48 w godzinach 10.00 – 13.00 panie od 50 do 69 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii, a kobiety w wieku 25 – 59 z darmowej cytologii.

Także w Sandomierzu odbędzie się dzisiaj marsz propagujący profilaktykę raka piersi i badań mammograficznych. Rozpocznie się on w południe, natomiast już od godziny 10 w rynku starego miasta czynne będzie stoisko Amazonek, na którym będzie fantom do nauki samobadania piersi.

*****

Święty Krzyż. KlasztorFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Bazylice na Świętym Krzyżu trwa dwudniowe spotkanie ekumeniczne. Uczestniczą w nim członkowie Komisji ds. Dialogu pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski i Polską Radą Ekumeniczną. Są wśród nich zwierzchnicy poszczególnych Kościołów chrześcijańskich w Polsce oraz referenci ekumeniczni ze wszystkich diecezji. Poza bieżącą współpracą między Kościołami, omówione zostaną m.in. inicjatywy związane upamiętnieniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym dziś o godzinie 10.00 w Bazylice na Św. Krzyżu rozpocznie się nabożeństwo ekumeniczne.

*****

Skarżysko-Kamienna. XXII Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium Matki Bożej MiłosierdziaSkarżysko-Kamienna. 30.09.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Członkowie Solidarności Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych z całej Polski wezmą udział w corocznej pielgrzymce do Sanktuarium Ostrobramskiego w Skarżysku-Kamiennej. Mszę świętą o godzinie 11.00 poprzedzi procesja z obrazem i relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

*****

07.10.2017 Kielce. Biskup Marian Florczyk wręczył uzdolnionym uczniom stypendia im. Księdza Biskupa Czesława KaczmarkaFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

15 uczniów szkół średnich otrzyma dziś diecezjalne stypendia im. ks. bp. Czesława Kaczmarka. Jednorazowe wsparcie finansowe jest przyznawane osobom, które angażują się w życie parafii i pochodzą z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze na stypendia pochodzą z diecezjalnego funduszu stypendialnego, który powstał na mocy dekretu biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego w 2015 roku.

*****

27.09.2018 Kielce. KCK Mała Scena. Festiwal Memorial To Miles. Kuba Kowalczyk BandFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W stolicy regionu trwa festiwal muzyki jazzowej "Memorial to Miles". Dziś zaplanowano dwa koncerty - o godzinie 18.00 wystąpi duet Oleś Brothers & Antoni Gralak, natomiast o 20.00 gitarzysta Tom Ibarra. Obydwa wydarzenia odbędą się na Dużej Scenie KCK.

*****

19.11.2016. "Solidarni z Rodziną” - konferencja w Sandomierzu.Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbędzie się dzisiaj konferencja pn. „Solidarni z Rodziną”. Głównym tematem spotkania będzie wychowanie patriotyczne w rodzinie i szkole w roku jubileuszu 200 -licea powstania diecezji sandomierskiej i 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10 w Domu Katolickim.

*****

VII Wojewódzki Turniej Piłkarskim im. Grzegorza Piechny. Oldboje Korony pokonali zespół Przyjaciół Grzegorza PiechnyBalice. 14.10.2017 / Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

W Balicach, w gminie Gnojno odbędzie się VIII Wojewódzki Turniej Piłkarski imienia Grzegorza Piechny. W zawodach weźmie udział dziesięć drużyn w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy 0-5 i 6-8), gimnazja i klasy ponadgimnazjalne. Rozgrywki na stadionie imienia Orłów Górskiego w Balicach rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do 14.00. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Reklama