Choroba stała się inspiracją książki

Data publikacji: 28.09.2018 21:52
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Kielce. Tomasz Kozłowski podczas promocji książki „Remedium” w BWA

Kielce. Tomasz Kozłowski podczas promocji książki „Remedium” w BWA
28.09.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

W Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wieczór autorski Tomasza Kozłowskiego. Zaprezentowana została książka pt. „Remedium”. Inspiracją do jej napisania była prośba małej, chorej, dziewczynki, aby opowiedzieć jej bajkę. Autor podkreśla, że sam był zaskoczony tym, jak ten pomysł się rozwinął.

- Pomimo iż „Remedium” jest moim pierwszym dziełem i tworzyłem je tyle miesięcy, nie zraziło mnie to do pisania książek. Wręcz przeciwnie, już podczas pisania tej miałem w głowie pomysły na następne. Jednym z nich jest napisanie tryptyku - dodał.

Podczas autorskiego spotkania, fragmenty książki czytał aktor Teatru imienia Stefana Żeromskiego Marcin Brykczyński. Przybyli do BWA goście byli pod ogromnym wrażeniem. Wśród publiczności nie zabrakło rodziny i najbliższych przyjaciół Tomasza Kozłowskiego.

Marta Podsiadło, przyjaciółka rodziny Kozłowskich zaznacza, że książka bardzo ją zauroczyła, choć czytała tylko fragmenty.

- Z niekłamaną radością zjawiłam się na tym literackim wieczorze, bardzo chciałam tu przyjść i towarzyszyć moim przyjaciołom w tej ważnej chwili - dodała.

Tomasz Kozłowski jest z zawodu inżynierem, natomiast w wolnych chwilach zajmuje się pisarstwem, a także sztukami plastycznymi. „Remedium” jest jego debiutem. Książka opowiada historię utalentowanego modernistycznego malarza, Franciszka Okrumży, który postanawia stworzyć wizerunek tajemniczej Anieli. Akcja powieści dzieje się w okresie Młodej Polski.

Podczas wieczoru można było również, po raz ostatni, zobaczyć wystawę „Expressive Figuration”, prezentowaną w Galerii Górnej kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych. Ekspozycja zawierała obrazy, grafiki, rysunki, a także filmy animowane, autorstwa pięciorga niemieckich artystów, pokazujących współczesny ekspresjonizm. Po południu odbył się oficjalny finisaż wystawy.

Kolejna ekspozycja w galeriach BWA zaplanowana jest na 5 października.

Książkę „Remedium” można kupić w większości księgarni internetowych.

Tagi do tego wpisu
Reklama