Coraz bliżej budowy drogi ekspresowej S-74

Data publikacji: 01.10.2018 15:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Kolejny krok w kierunku budowy drogi ekspresowej S74 w województwie świętokrzyskim. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie koncepcji dla 27-kilometrowego odcinka, między granicą województwa świętokrzyskiego a Mniowem.

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA wyjaśnia, że najkorzystniejsza z ofert pochodzi od konsorcjum firm, którego liderem jest  S.T.I. Polska. Przygotowanie dokumentacji będzie kosztowało drogowców prawie 5 milionów złotych

Koncepcja programowa, to bardzo ważny dokument, ponieważ uściśla założenia wynikające z decyzji środowiskowych. Wykonawca jest też zobowiązany do wykonania rozpoznania geologicznego. Dokument jest podstawą do przygotowania projektu budowlanego i wykonawczego.

27-kilometrowy odcinek „ekspresówki” od granicy województwa świętokrzyskiego do Mniowa będzie biegł głównie po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 74. Jedynie przed Smykowem nowa droga ma odbić na południowy-zachód, aby ominąć miejscowość i  wrócić na ślad istniejącej „74” w miejscowości Salata.

Trasa S74 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie. Ma połączyć nasze województwo z węzłami autostradowymi A1 i A2.

Koncepcja ma być gotowa w ciągu półtora roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama