Jak oszczędzać na cieple i energii?

Data publikacji: 04.10.2018 10:33
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Michał Kubecki, prezes Instytutu Odnawialnych Źródeł Energii w Kielcach

Michał Kubecki, prezes Instytutu Odnawialnych Źródeł Energii w Kielcach
04.10.2018 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Nie ma złego czasu na modernizację, czy instalację nowych urządzeń chroniących środowisko i obniżających koszty utrzymania domu – powiedział w „Na każdą pogodę” Michał Kubecki. Prezes Instytutu Odnawialnych Źródeł Energii w Kielcach zwrócił uwagę, że w powstających budynkach łatwiej jest przygotować odpowiednie instalacje.

Każdy, kto myśli o budowie domu powinien rozważyć rezygnację z tradycyjnych technologii budowy kominów, pionów wentylacyjnych na rzecz mechanicznej wentylacji i pompy ciepła do ogrzewania, ponieważ będzie to tańsze na etapie budowy i późniejszej eksploatacji - mówił gość Radia Kielce.

Dodał, że nowoczesne metody montażu umożliwiają również zainstalowanie urządzeń w domach wybudowanych kilka, czy kilkanaście lat temu. Teoretycznie każdy może zainstalować panele fotowoltaiczne, dzięki którym obniżą się rachunki za energię elektryczną.

Obecnie prawo energetyczne pozwala na magazynowanie w sieci energetycznej 80 procent wytworzonego prądu - wyjaśnił Michał Kubecki, prezes Instytutu Odnawialnych Źródeł Energii w Kielcach.

Część pierwsza:

Część druga:

Reklama