Piekoszów ma Klub Seniora

Data publikacji: 05.10.2018 11:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie Domu Seniora w Piekoszowie

Otwarcie Domu Seniora w Piekoszowie
05.10.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Piekoszowie został otwarty pierwszy w gminie Klub Seniora. Placówka powstała, dzięki rządowemu programowi „Senior Plus”. Jak informuje Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa, klub będzie miejscem, w którym mieszkańcy nie tylko będą mogli spędzać swój wolny czas, ale także rehabilitować się.

- Seniorzy z naszej gminy, mimo upływającego wieku pokazują, że nadal są osobami aktywnymi. Dlatego dla nich stworzyliśmy klub seniora. Cieszę się, że takie miejsce powstało. Tu będą mogli realizować swoje pasje i zamiłowania, będą mogli się również integrować – dodał Zbigniew Piątek.  

W klubie prowadzone będą m.in. warsztaty kulinarne, plastyczne, sportowo – rekreacyjne i rehabilitacyjne. Organizowane będą również spotkania z fizjoterapeutą oraz pielęgniarką. Z uruchomienia klubu cieszą się mieszkańcy gminy Piekoszów. Wśród nich, Małgorzata Pawlak.

- Cieszymy się wszyscy, bo to bardzo dobra inicjatywa. Wiele osób starszych zamyka się w domu, a przecież człowiek potrzebuje być wśród ludzi, wśród swoich rówieśników. W końcu doczekaliśmy się miejsca, gdzie będziemy mogli się spotykać – dodała Małgorzata Pawlak.

Jak podkreśla Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, rząd wspiera nie tylko polskie rodziny, realizując program „Rodzina 500 plus”, ale pamięta także o osobach starszych.

- Wójt Piekoszowa, jak i cała rada myślą o wszystkich mieszkańcach gminy. Pozyskują od państwa pieniądze zarówno na tworzenie żłobków, jak i teraz na tworzenie klubów seniora. Seniorzy, to osoby, które zakończyły już swoją karierę zawodową, ale jeszcze potrzebują aktywności i oni są nam potrzebni. Dlatego ważne jest, aby stwarzać im odpowiednie warunki – dodała Agata Wojtyszek.   

Obecny na otwarciu Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że takie miejsca, jak kluby seniora pozwalają osobom starszym integrować się i czuć potrzebnymi.

- To są szczególne osiągnięcia naszego państwa, które docenia taką formułę życia społecznego. Zwracam na to uwagę, szczególnie w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Integracja społeczeństwa i podtrzymywanie naszych narodowych tradycji, to jest także ogromne zadanie, które stoi przed władzami samorządowymi i rządowymi – dodał senator Słoń.

Dofinansowanie na uruchomienie klubu seniora w Piekoszowie z budżetu państwa wyniosło 73 tysiące złotych. Placówka mieści się w budynku straży pożarnej.

Reklama