PiS chce, by gmina Zagnańsk skorzystała z dobrej zmiany

Data publikacji: 07.10.2018 07:39 / Data aktualizacji: 07.10.2018 17:24
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Spotkanie parlamentarzystów PiS z mieszkańcami w miejscowości Tumlin-Osowa. Od lewej: Kamil Piasecki, Dominik Tarczyński, Barbara Salwa

Spotkanie parlamentarzystów PiS z mieszkańcami w miejscowości Tumlin-Osowa. Od lewej: Kamil Piasecki, Dominik Tarczyński, Barbara Salwa
Tumlin. 07.10.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zmiana sposobu zarządzania gminą, przygotowanie atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, rozwój infrastruktury drogowej, a także wykorzystanie potencjału turystycznego to główne postulaty programowe Stanisława Stępnia, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na wójta gminy Zagnańsk.

W konwencji gminnej Prawa i Sprawiedliwości w miejscowości Tumlin-Osowa wzięli udział także parlamentarzyści poseł Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Dominik Tarczyński i senator Krzysztof Słoń. W spotkaniu uczestniczyli również kandydaci ugrupowania do sejmiku województwa, rady powiatu kieleckiego i rady gminy Zagnańsk.

Zdaniem Stanisława Stępnia kluczowe dla Zagnańska jest zatrzymanie wyludniania się - nie jest to możliwe bez przygotowania atrakcyjnych terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych.

- Każdy przyjeżdżając do Zagnańska stwierdzi, że są tutaj bardzo piękne i malownicze tereny. Jednak po to, aby tutaj mieszkać czy prowadzić działalność należy mieć przygotowane odpowiednie warunki. Nikt kto ma pieniądze i prowadzi inwestycje nie wybierze działki bez przyłącza wodnego, kanalizacyjnego czy mediów. Poprawa tej infrastruktury jest dla nas priorytetem - dodaje.

Stanisław Stępień zaznacza, że kolejnym problemem, który będzie chciał rozwiązać to budowa dróg i małej infrastruktury takiej jak chodniki i ścieżki rowerowe, która w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że liczne spotkania, które są organizowane we wszystkich gminach województwa, mają uświadomić mieszkańcom, że dobra zmiana, która przynosi dobre owoce na szczeblu krajowym powinna zagościć także w samorządach.

- Nam bardzo zależy na rozwoju „małych ojczyzn”. Z całą pewnością wybory samorządowe są stosowną okazją do tego, aby podjąć refleksję co należy jeszcze zrobić. Po to, aby ludziom na świętokrzyskiej ziemi, w poszczególnych miastach wsiach i miasteczkach, żyło się jeszcze lepiej - dodaje.

Poseł Anna Krupka, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości do spraw wyborów samorządowych w regionie, zaznacza, że gmina Zagnańsk to kolejny samorząd, który ma ogromny potencjał, ale jak dotąd niewykorzystany.

- Kandydat Prawa i Sprawiedliwości jest dobrze przygotowany, aby zmienić taką sytuacje. Stanisław Stopnień zna problemy mieszkańców gminy Zagnańsk i wie jak je rozwiązywać. Ma także dobry pomysł jak te problemy rozwiązać po, aby wykorzystać wszystkie atuty gminy, której symbolem jest dąb Bartek. Kolejne atuty tej gminy, to bliskość ważnych dróg komunikacyjnych S7 i S74 a także piękna i czysta przyroda - dodaje.

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że podczas takich spotkań w gminach i powiatach parlamentarzyści i ludzie Prawa i Sprawiedliwości chcą pokazać, że problemy małych ojczyzn nie są im obojętne.

- Potwierdzają to działania rządu. To między innymi otwarcie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chmielniku. Jej remont był obiecany, będzie to nowoczesna jednostka służącą tamtejszej społeczności. Dlatego zachęcamy mieszkańców naszego województwa do tego, aby zaufali dobrej zmianie na poziomie samorządu - dodaje.

Zdaniem posła Dominika Tarczyńskiego kandydaci zaprezentowani podczas spotkania są zaangażowani w pracę na rzecz mieszkańców i rozwoju gminy Zagnańsk.

- Wszyscy kandydaci, których mogliśmy tutaj zobaczyć to wspaniali ludzie. Mamy świetną listę, na której chciałbym zarekomendować także moich współpracowników takich jak Barbara Salwa czy Kamil Piasecki. Zagnańsk darzę ogromną sympatią, ponieważ stąd jako poseł zyskałem najwięcej głosów. Chcemy walczyć po to, by Prawo i Sprawiedliwość w końcu zaczęło również tutaj rządzić - dodaje.

Dominik Tarczyński zaznacza, że wybór kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje odpowiednie wykorzystanie synergii i współpracy z rządem, a także dobre wykorzystanie środków unijnych dla regionu, czego nie można powiedzieć o obecnie rządzącym w województwie Polskim Stronnictwie Ludowym.

Kamil Piasecki, dyrektor biura poselskiego Dominika Tarczyńskiego, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do rady powiatu kieleckiego, zaznacza, że po wyborach chce, by dobra zmiana wprowadzana przez rząd Mateusza Morawieckiego była realizowana także w świętokrzyskich samorządach.

- Prawo i Sprawiedliwość ma w swojej ofercie wiele dobrych programów wspierających rodzinę. To między innymi program Maluch Plus, dzięki któremu gminy, które dotychczas nie miały instytucji zajmujących się dziećmi do trzeciego roku życia mogły uzyskać dofinansowanie nawet do 80 procent kosztów całej inwestycji. Na szczególną uwagę zasługują także inne programy wspierające mieszkańców jak chociażby program czyste powietrze - dodaje.

Barbara Salwa, kandydatka PiS do rady gminy Zagnańsk, podkreśla, że w swojej pracy jako radna będzie chciała przede wszystkim służyć mieszkańcom.

- Trzeba postawić na dobrą zmianę także w samorządzie. Kandyduje, bo stąd pochodzę, tutaj prowadziłam także działalność gospodarczą i dlatego postanowiłam dalej pracować na rzecz gminy - dodaje.

W gminnej konwencji wyborczej PiS w Tumlinie-Osowa wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców gminy, a także kandydaci ugrupowania do rady gminy, powiatu kieleckiego i sejmiku województwa.

Reklama