Kandydat na wójta przedstawił nową wizję Bałtowa

Data publikacji: 07.10.2018 21:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bałtów. Spotkanie z kandydatem na wójta Hubertem Żądło. Na zdjęciu: Hubert Żądło - kandydat na wójta Bałtowa, Anna Krupka - poseł PiS, Andrzej Kryj - poseł PiS

Bałtów. Spotkanie z kandydatem na wójta Hubertem Żądło. Na zdjęciu: Hubert Żądło - kandydat na wójta Bałtowa, Anna Krupka - poseł PiS, Andrzej Kryj - poseł PiS
Bałtów. 07.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Gazyfikacja gminy Bałtów, rozwój kanalizacji i szeroka oferta turystyczna - to główne założenia programowe kandydata na wójta Bałtowa Huberta Żądło. Podczas spotkania z wyborcami mówił o swoich planach dotyczących zmian w gminie. Wsparli go parlamentarzyści PiS - poseł Anna Krupka i poseł Andrzej Kryj.

Wśród priorytetów nadchodzącej kadencji Hubert Żądło wskazuje wprowadzenie sieci gazowej w gminie, bo obecnie nie ma jej wcale. Kolejnym ważnym zadaniem jest podłączenie do kanalizacji tych części gminy, która nie może korzystać z tej infrastruktury. Obecnie połowa gminy Bałtów podłączona jest do kanalizacji, nie mają jej mieszkańcy Okołu, Wólki Trzemeckiej czy Wólki Bałtowskiej.

Bałtów w całym kraju kojarzony jest z turystyką. Znajdujący się tu JuraPark jest własnością prywatną. Hubert Żądło zapowiada współpracę w dalszym rozwoju turystyki w gminie. To wspieranie gospodarstw agroturystycznych i promocja sąsiednich miejscowości. Ważne jest także rolnictwo. Wielu mieszkańców podejmuje pracę w różnych branżach. Wobec tego kandydat na wójta chce w sposób zrównoważony wspierać mieszkańców gminy w ich działaniach. Zdaniem Huberta Żądło dotychczas wsparcie to przebiegało nierównomiernie. Wśród zadań przyszłego wójta jest też współpraca z powiatem i rządem w zakresie modernizacji dróg.

Bałtów. Spotkanie z kandydatem na wójta Hubertem ŻądłoBałtów. 07.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Poseł Anna Krupka, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości do spraw wyborów samorządowych w regionie, wskazywała na najważniejsze problemy, z którymi będzie musiał zmierzyć się przyszły wójt Bałtowa. Obecnie zadłużenie gminy wynosi 6 milionów złotych, jest także decyzja Rady Gminy o emisji obligacji na kolejne 5 milionów. Konieczne jest wykonanie przyłączy gazowych i kanalizacyjnych. Jak podkreślała poseł Anna Krupka gmina Bałtów potrzebuje ludzi spoza obecnego układu, ze świeżym, nowatorskim spojrzeniem.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Gmina Bałtów, z którego startuje Hubert Żądło, wystawieni są kandydaci do rady Gminy. Zarówno obecny na spotkaniu poseł Andrzej Kryj, jak i sam kandydat podkreślali, że gwarancją rozwoju gminy jest współdziałanie wójta i radnych. Jak zaznaczał parlamentarzysta, bez względu na to, którą opcję polityczną reprezentują władze samorządowe, współdziałanie w zakresie dobra mieszkańców jest zadaniem samorządów i rządu. Obecnie istotnym zadaniem będzie skorzystanie z rządowych programów. 

Bałtów. Spotkanie z kandydatem na wójta Hubertem ŻądłoBałtów. 07.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Hubert Żądło jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale do samorządu kandyduje z własnego komitetu z poparciem PiS. Jego kontrkandydatem jest Tomasz Mroczek, który także kandyduje z własnego komitetu.

Reklama