Koalicja Obywatelska wierzy, że wygra wybory samorządowe

Data publikacji: 07.10.2018 21:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko-Kamienna. Wojewódzka konwencja Koalicji Obywatelskiej

Skarżysko-Kamienna. Wojewódzka konwencja Koalicji Obywatelskiej
Skarżysko-Kamienna. 07.10.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się wojewódzka konwencja Koalicji Obywatelskiej. W spotkaniu, na którym zaprezentowano wszystkich kandydatów do sejmiku województwa, wzięli udział przewodniczący obu ugrupowań Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

Świętokrzyski parlamentarzysta Grzegorz Schetyna, a także przewodniczący Platformy Obywatelskiej, podkreślał, że w nadchodzących wyborach ważny będzie nie tylko wynik w poszczególnych miastach, ale także w sejmiku województwa.

- Liczę w zwycięstwo kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydentów świętokrzyskich miast, choć może zadecydować o tym także druga tura, jednak wierzę w pozytywne rozstrzygnięcie. W przypadku sejmiku województwa zrobimy wszystko aby kontynuować tę koalicje z Polskim Stronnictwem Ludowym, wierzę że to jest możliwe - dodaje.

Grzegorz Schetyna podkreślał, że region świętokrzyski zasługuje na wykorzystanie w pełni jego potencjału, który mogą zagwarantować w kolejnej kadencji przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, podkreśla, że województwo świętokrzyskie zasługuje na dobrych radnych i dlatego w wyborach do sejmiku województwa wspiera takich kandydatów jak Mateusz Żukowski.

- Uważamy, że potrzebne jest jeszcze większe tempo rozwoju tego województwa. Wiemy, że region cierpi na depopulację, ze starzejącym się społeczeństwem. Dlatego rozumiemy, że należy działać na rzecz dobrej komunikacji między miastami, wsparcia dla seniorów czy wojewódzkiego programu dotyczącego in vitro. Jest jeszcze dużo do zrobienia dlatego stawiamy na mądrych dobrych ludzi - dodaje.

Zdaniem posła Artura Gierady, przewodniczącego świętokrzyskiej PO, a także kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc, program dla województwa świętokrzyskiego w wielu miejscach jest zbieżny z jego programem wyborczym dla Kielc.

- Mamy podobne problemy chociażby z wyludnianiem się i brakiem inwestorów. Dlatego dzisiaj kładziemy na to największy nacisk w naszym programie. Uważam, że zahamowanie wyludniania się Kielc to być albo nie być dla całego regionu - dodaje.

Zdaniem poseł Marzeny Okły-Drewnowicz Koalicja Obywatelska ma ogromne szanse na zwycięstwo w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Jest mnóstwo ludzi którzy nam kibicują, którzy chcą, aby w Polsce i województwie świętokrzyskim było normalnie. Potwierdza to frekwencja podczas dzisiejszego spotkania i ta pozytywna energia, która nam towarzyszy. Wierzę w nasze zwycięstwo 21 października - dodaje.

Mateusz Żukowski, przewodniczący świętokrzyskich struktur Nowoczesnej, podkreśla, że ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej przedstawiciele koalicji poświęcą na intensywne spotkania z wyborcami, aby skutecznie przekonać do swojego programu.

W wojewódzkiej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Skarżysku-Kamiennej wzięła udział także Barbara Nowacka, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Polska, która zasiliła szeregi koalicji przed jesiennymi wyborami samorządowymi, a także Róża Thun, eurodeputowana Platformy Obywatelskiej.

Reklama