Nauczyciele pięciu powiatów z najwyższym awansem

Data publikacji: 08.10.2018 18:50
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wręczenie awansów nauczycielom dyplomowanym z pięciu powiatów województwa świętokrzyskiego

Wręczenie awansów nauczycielom dyplomowanym z pięciu powiatów województwa świętokrzyskiego
Ostrowiec Św.. 08.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pedagodzy z województwa świętokrzyskiego odbierają awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego. Dziś w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim awanse odebrało 135 nauczycieli z pięciu powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego, staszowskiego, sandomierskiego oraz starachowickiego.

Magdalena Baka-Niedbała z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Opatowie mówi, że ciężko pracowała, aby zdobyć awans.

– To taka mobilizacja, żeby dalej dobrze wykonywać swoją pracę - mówi. Jak dodaje, osoby traktujące nauczycielstwo jako zwykły zawód, bez pasji, szybko stają się rozczarowani tym, co robią.

Wicekurator oświaty Tomasz Pleban podkreślił, że z raportu Narodowej Izby Kontroli wynika, że nauczyciele dyplomowani wcale nie spoczywają na laurach po uzyskaniu najwyższego stopnia awansu. Chętnie doszkalają się i wykorzystują nowo nabytą wiedzę w swojej codziennej pracy.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda mówi, że takie uroczystości świadczą o tym, że nauczyciele chcą się dokształcać i wkładają wiele wysiłku w swoją pracę, która nie jest prosta.

– Ten akt został wręczony 30 osobom z powiatu ostrowieckiego. Mamy bardzo dobrą kadrę, która dba o wykształcenie naszych dzieci – mówi starosta. Dodaje przy tym, że nauczyciel ciągle musi szkolić się i podnosić kompetencje.

Reklama