Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Data publikacji: 09.10.2018 16:51
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2018 Bodzentyn. Spotkanie w ŚPN na temat rozwoju turystyki. Burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba i dyrektor ŚPN Jan Reklewski

09.10.2018 Bodzentyn. Spotkanie w ŚPN na temat rozwoju turystyki. Burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba i dyrektor ŚPN Jan Reklewski
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Bodzentyn, Świętą Katarzynę i Krajno połączy ścieżka rowerowa. Trasa będzie wiodła między innymi przez tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Dariusz Skiba, burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn informuje, że trasa zostanie  poprowadzona wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 752. Inwestycja będzie realizowana ze wsparciem unijnym. W tym tygodniu gmina ogłosi przetarg na jej budowę.

- Ścieżka zacznie się już w miejscowości Krajno, w gminie Górno i poprowadzi przez Świętą Katarzynę i miejscowość Podgórze. Następnie zostanie połączona z obecnie remontowaną drogą wojewódzką. Przez 3,5 kilometra będzie wiodła terenami Świętokrzyskiego Parku Narodowego – mówi Dariusz Skiba.

Jan Reklewski, dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego uważa, że nowa ścieżka stworzy turystom ciekawe możliwości spędzania wolnego czasu. Dyrektor dodaje, że planowana jest także budowa kolejnej trasy rowerowej prowadzącej z Nowej Słupi do Świętej Katarzyny, która miałaby prowadzić śladem dawnej kolejki wąskotorowej.

- Będzie to ścieżka prezentująca walory przyrodnicze, ale także kulturowe i historyczne. Wykonaliśmy już pewne prace ziemne i projektowe. Myślę, że w przyszłym roku będziemy uzupełniać tę trasę w infrastrukturę towarzyszącą, czyli ławki, stoły, kosze czy drogowskazy – mówi Jan Reklewski.

Jeżeli uda się zgromadzić potrzebne fundusze, to trasa może być gotowa jeszcze w następnym roku.

Reklama