Fałszywy kurier trafił do aresztu

Data publikacji: 12.10.2018 11:23
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Policjanci zatrzymali złodzieja, który podając się za kuriera kradł przesyłane towary

Policjanci zatrzymali złodzieja, który podając się za kuriera kradł przesyłane towary
12.10.2018 / Fot. KWP Kielce

Policjanci zatrzymali złodzieja, który podając się za kuriera kradł przesyłane towary. Mężczyzna zamawiał najpierw na portalach internetowych towary. Potem kontaktował się ze sprzedającym i informował go, że po odbiór przesyłki zgłosi się kurier.

Następnie, jako kurier jechał po paczkę wręczając fikcyjne pokwitowania. W ten sposób oszukał 12 osób na kwotę ponad 18 tysięcy złotych.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wyjaśnia, że w ostatnim czasie funkcjonariusze otrzymali serię zgłoszeń o oszustwach internetowych.

- Pokrzywdzeni mówili, że po uzgodnieniach telefonicznych oferowany przez nich sprzęt elektroniczny przekazywali kurierowi, jednak nie otrzymywali pieniędzy za przesyłkę ani zwrotu towaru - relacjonuje Karol Macek.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy Kołłątaja w Kielcach. Ustalili że oszustem jest 21-letni mężczyzna, który nigdy wcześniej nie był karany. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy. Podejrzanemu grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama