Minister Adamczyk wizytował budowę drogi w Bilczy

Data publikacji: 12.10.2018 13:47
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.10.2018 Bilcza. Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Poseł Maria Zuba, burmistrz Morawicy Marian Buras, minister Andrzej Adamczyk, prezes MPK Elżbieta Śreniawska, poseł Anna Krupka i poseł Marek Kwitek

12.10.2018 Bilcza. Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Poseł Maria Zuba, burmistrz Morawicy Marian Buras, minister Andrzej Adamczyk, prezes MPK Elżbieta Śreniawska, poseł Anna Krupka i poseł Marek Kwitek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził Bilczę, w gminie Morawica, gdzie wizytował budowę ulicy Kryształowej. Droga powstaje z 80-procentowym dofinansowaniem z budżetu państwa. Marian Buras, burmistrz Miasta i Gminy Morawica informuje, że koszt powstania tej trasy to ponad 3 miliony złotych, a jej długość to prawie 1,5 kilometra. W tym miejscu powstają także chodniki, oświetlenie uliczne i kanał burzowy.

- To bardzo potrzebna droga, przy której buduje się dużo domów. Tej inwestycji nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić sami, gdyby nie wsparcie z budżetu państwa. Przy tej okazji chciałem także podziękować panu ministrowi za to, że jest realizowany pierwszy etap obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej - zaznacza Marian Buras.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi, że wizyta w Bilczy utwierdza go w przekonaniu, że warto wspierać inicjatywy samorządu. Jak podkreśla, inwestycja w ulicę Kryształową to dobrze wydane pieniądze.

- Dzięki funduszom rządowym powstaje nowoczesna, bezpieczna droga. Niechronieni uczestnicy ruchu znajdą wszystkie niezbędne urządzenia w infrastrukturze drogowej, które pozwolą bezpiecznie przejść do celu. To jest działanie, którego oczekujemy - mówi minister.

Andrzej Adamczyk przypomniał także, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na opracowanie koncepcji programowej drugiego etapu obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej.

Minister Adamczyk podkreślał też, że elementem dobrych relacji z samorządami jest stworzenie Funduszu Dróg Samorządowych, który jest procedowany przez Sejm. Mam nadzieję, że zostanie niebawem przyjęty i w przyszłym roku będziemy dysponowali niebagatelną kwotą ponad 6 miliardów złotych.

- Te środki wesprą właśnie samorządy szczególnie te małe, których często do tej pory nie było stać na realizacji inwestycji drogowych. Wychodzimy z bardzo szeroką ofertą niespotykaną do tej pory jeżeli chodzi o wsparcie - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk udał się następnie do Chmielnika, Buska-Zdroju i Sandomierza.

Reklama