Maciej Giemza pojedzie w przyszłorocznym Rajdzie Dakar

Data publikacji: 12.10.2018 14:49
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza podczas Dakaru

Maciej Giemza podczas Dakaru
Fot. Facebook Orlen Team

Kielczanin Maciej Giemza wystartuje w przyszłorocznym, 41. Rajdzie Dakar. Zawodnik ORLEN Team wrócił właśnie z Rajdu Maroka, na którym przypieczętował zdobycie Puchar Świata Juniorów FIM cross-country. 23-letni motocyklista sięgnął po to trofeum drugi raz z rzędu.

- Jesteśmy po spotkaniu z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem, od którego dostaliśmy zielone światło na start w Dakarze. Decyzja zapadła tuż po powrocie z Rajdu Maroka. Bardzo się cieszę i dziękuję Orlenowi za zaufanie. Trochę teraz odpocznę, a później rozpoczynam intensywne treningi, żeby poprawić wynik z 2018 roku. Do tej wymagającej imprezy trzeba się oczywiście przygotować w stu dziesięciu procentach, zachować spokój i koncentrację oraz liczyć na odrobinę szczęścia - powiedział Maciej Giemza.

Dla wychowanka KTM Novi Korona Kielce będzie to drugi start w najtrudniejszym rajdzie terenowym na świecie. Tegoroczne zmagania po bezdrożach Peru, Boliwii i Argentyny ukończył na 24. miejscu. Oprócz mieszkającego w podkieleckim Piekoszowie Macieja Giemzy, w 41. Rajdzie Dakar w barwach Orlen Team pojadą Jakub Przygoński i Adam Tomiczek.

adv adv
Wiadomości
Reklama