Minister Adamczyk z wizytą w Sandomierzu

Data publikacji: 12.10.2018 17:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Sandomierzu

Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Sandomierzu
12.10.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas dzisiejszej wizyty w Sandomierzu potwierdził, że rozpoczęły się prace nad aktualizacją decyzji środowiskowej oraz innych dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia remontu starego mostu na Wiśle i budowy Lwowskiej bis. Zmodernizowany most oraz droga mają być gotowe w 2023 roku.

- Te inwestycje muszą być wykonane, my nie obiecujemy tylko realizujemy. To jest to, co dzieli nas od opozycji - stwierdził minister .

Poseł PiS Marek Kwitek powiedział, że rząd naprawia błędy poprzedniej koalicji. Przypomniał, że remont starego mostu i budowa Lwowskiej bis miała rozpocząć się kilka lat temu, jednak nie zapewniono pieniędzy na ten cel. Decyzja środowiskowa wygasła w 2012 roku i teraz wszystkie dokumenty trzeba przygotowywać od początku.

Minister Andrzej Adamczyk podczas swojej wizyty w Sandomierzu mówił również o bliskiej perspektywie budowy drogi ekspresowej S74 z Niska w kierunku autostrady A1 w województwie łódzkim. Powiedział, że droga S74 w regionie świętokrzyskim praktycznie ma  już niezbędne decyzje środowiskowe, a tam gdzie ich brakuje zlecane i przygotowywane są studia techniczno-ekonomiczne oraz środowiskowe.

- Są  to niezbędne dokumenty, które zbliżają nas do realizacji tej drogi na całym jej odcinku - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Kandydat PiS na burmistrza Sandomierza, Krzysztof Szatan odnosząc się do informacji na temat remontu starego mostu i budowy Lwowskiej bis, powiedział, że to bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców. Krzysztof Szatan przypomniał, że te inwestycje mają ogromne znaczenie komunikacyjne, a także będą wspierać rozwój Sandomierza i przyciągać inwestorów.

Uczestniczący w spotkaniu burmistrz Sandomierza, Marek Bronkowski  pytał  ministra, dlaczego deklaracje na temat remontu starego mostu i budowy drogi  Lwowskiej bis przywozi do Sandomierza na kilka dni przed wyborami, a nie po nich. Pytał też czy  minister podtrzyma swoje stanowisko w sprawie realizacji inwestycji w Sandomierzu, jeżeli ktoś inny, niż kandydat PiS, wygra te wybory? Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że PiS nie dzieli samorządów na te, które popierają i nie popierają partii rządzącej. Dodał, że ideą przedwyborczych wizyt jest przypomnienie samorządom, że warto współpracować z rządem, a nie oddzielać się barierą.

Minister Andrzej Adamczyk odwiedził dziś Kielce, Suchedniów, Bilczę, Morawicę Chmielnik i Busko-Zdrój.

Reklama