Majątek starosty opatowskiego zabezpieczony przez prokuraturę

Data publikacji: 15.10.2018 16:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starosta opatowski, Bogusław W.

Starosta opatowski, Bogusław W.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sąd Rejonowy w Opatowie utrzymał w mocy decyzję Prokuratury Okręgowej w Kielcach dotyczącą zabezpieczenia majątku zawieszonego w czynnościach starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka.

- Obrona nie zgodziła się z decyzją śledczych, którzy zajęli jego majątek w postaci m.in. działek i pojazdów na poczet grożących samorządowcowi kar i kosztów, dlatego sprawa trafiła do sądu. Decyzja jest prawomocna - poinformował Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Chodzi o sprawę, która wkrótce rozpocznie się przed sądem. Bogusław Włodarczyk, należący do Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz szef partii w powiecie usłyszał siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw, co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech przedsiębiorstw wykonujących prace budowlane w opatowskim szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych.

Pozostałe zarzuty dotyczą m. in. przekraczania uprawnień przy zawieraniu umów na sprzątanie pomieszczeń starostwa i poświadczenia nieprawdy w dokumentach przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przed sądem tłumaczyć się będzie także Jan G., były prezes zarządu spółki „Twoje Zdrowie - Lekarze Specjaliści”, dzierżawiącej kilka lat temu lecznicę w Opatowie. Usłyszał on 18 zarzutów, dotyczących 4 podmiotów gospodarczych. Oszustwa opiewają na kwotę prawie 14 milionów złotych, a usiłowanie oszustw na 1,5 miliona złotych. Oskarżony zawierał umowy z pokrzywdzonymi firmami, które wykonywały prace w szpitalu.

Trzecią oskarżoną osobą jest Joanna Sz., była prezes spółki Top Medicus w Opatowie. Oba postawione jej zarzuty związane są z działaniem na szkodę spółki. Chodzi o wykup wierzytelności na kwotę łączną około 6 milionów złotych.

Zarzucane oskarżonym czyny są zagrożone karami do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama