Kandydaci PiS na radnych spotkali się z mieszkańcami Kielc

Data publikacji: 16.10.2018 20:10
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej: Dariusz Kisiel, Aleksandra Klusek-Gębska,  Marian Kubik, Urszula Łukaszczyk, Beata Studniarek, senator PiS Krzysztof Słoń i Jacek Sabat

Od lewej: Dariusz Kisiel, Aleksandra Klusek-Gębska, Marian Kubik, Urszula Łukaszczyk, Beata Studniarek, senator PiS Krzysztof Słoń i Jacek Sabat
Kielce. 16.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości ubiegający się o mandaty radnych z okręgu numer 3 w Kielcach spotkali się z mieszkańcami tej części miasta. Wśród swoich priorytetów wymieniali m. in. poprawę infrastruktury drogowej, ułatwienie dostępu do boisk na osiedlach, a także utworzenie ośrodka samopomocy dla osób chorych na demencję i Alzheimera.

Dariusz Kisiel, „jedynka” PiS-u w tym okręgu zapowiada, że jeżeli zostanie radnym,  będzie starał się o remont ulicy Orląt Lwowskich na osiedlu Na Stoku.

- Chodzi o odcinek od przychodni do ulicy Piłsudskiego, który jest teraz w opłakanym stanie. Chcę, żeby ulica była na dobrym poziomie, bo obok znajduje się przychodnia, do której jeździ wiele osób. W zimę autobusy mają duży problem, żeby podjechać pod górkę - mówi Dariusz Kisiel.

Jacek Sabat, „dwójka” PiS-u do Rady Miasta w okręgu numer 3 podkreśla, że jego priorytety to edukacja, rodzina i rozwój infrastruktury. Jak mówi, całe swoje życie zawodowe poświęcił pracy z młodzieżą. Aktualnie jest komendantem Ochotniczych Hufców Pracy. Wśród propozycji wymienia m. in. stopniowe ograniczenie liczebności klas, co jego zdaniem poprawi jakość kształcenia.

- Będąc dyrektorem VII LO wielokrotnie podkreślałem, że szkoła to nie „konserwa”, a uczniowie to nie „sardynki”. Wiemy, jak to wygląda w renomowanych liceach, gdzie klasy liczą ponad 30 osób, co sprawia, że trudno uzyskać wysoką jakość kształcenia - zaznacza Jacek Sabat.

Kandydatów Prawa i Sprawiedliwości wspierał senator Krzysztof Słoń. Parlamentarzysta ocenia, że było to kolejne owocne spotkanie zorganizowane w ostatnim czasie.

- Po raz kolejny pokazaliśmy, że kandydaci Prawa i Sprawiedliwości nie boją się spotkań z mieszkańcami Kielc. Nie boją się także trudnych tematów. Po tym poznaje się dobrych kandydatów, że nie unikają takich spotkań i tego typu relacji - zaznacza senator Krzysztof Słoń.

Kolejne spotkanie kandydatów PiS do Rady Miasta odbędzie się w czwartek (18 października) w ogródkach działkowych przy ulicy Charsznickiej o godzinie 17.00.

Od lewej: Dariusz Kisiel, Aleksandra Klusek-Gębska, Marian Kubik, Urszula Łukaszczyk, Beata Studniarek, senator PiS Krzysztof SłońKielce. 16.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

 

Reklama