PiS przeciwko językowi nienawiści

Data publikacji: 17.10.2018 13:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja PiS. Na zdjęciu (od lewej): Mieczysław Gębski - radny, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Jarosław Karyś - radny, Anna Krupka - poseł PiS, Dariusz Mazur - kandydat na radnego i Tadeusz Kozior - radny

Konferencja PiS. Na zdjęciu (od lewej): Mieczysław Gębski - radny, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Jarosław Karyś - radny, Anna Krupka - poseł PiS, Dariusz Mazur - kandydat na radnego i Tadeusz Kozior - radny
Kielce. 17.10.2018 / Fot. Radio Kielce

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości krytykują Platformę Obywatelską i jej przewodniczącego, za propagowanie języka nienawiści w kampanii wyborczej.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, lidera świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, w ciągu ostatnich kilku tygodni kampanii przedstawiciele totalnej opozycji zamiast prezentować swój program wyborczy skupiają się jedynie na krytyce Prawa i Sprawiedliwości. Jak zaznaczył  parlamentarzysta, w propagowanie negatywnej kampanii zaangażowany jest przede wszystkim przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, który w jednej ze swych wypowiedzi nazywał przedstawicieli i sympatyków PiS „szarańczą”.

- Protestujemy przeciwko takiemu stylowi prowadzenia kampanii wyborczej, gdzie zamiast promowania programów dla mieszkańców, stosowany jest język nienawiści, język obrażania ludzi, to zasługuje na zdecydowane potępienie - mówi.

Konferencja PiS. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Jarosław Karyś - radny, Anna Krupka - poseł PiS, Dariusz Mazur - kandydat na radnego i Tadeusz Kozior - radnyKielce. 17.10.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Krzysztof Lipiec zaznacza, że z językiem miłości Platformy jest tak, jak z ich wiarygodnością - znają te słowa, ale najwidoczniej nie rozumieją co znaczą. Ponadto w odpowiedzi na pogardę z jaką traktują wyborców przedstawiciele totalnej opozycji, na terenie województwa świętokrzyskiego zaprezentowane zostaną banery i bilbordy ukazujące, ich prawdziwy stosunek zarówno do mieszkańców i przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Krupka, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości do spraw wyborów samorządowych dodaje, że Grzegorz Schetyna trzy lata temu został wybrany posłem z województwa świętokrzyskiego, jednak do tej pory w regionie pojawił się zaledwie kilka razy. W tym czasie bardzo często skupiał się przede wszystkim na bezpodstawnej krytyce.

 - My, w przeciwieństwie do naszych przeciwników, skupiamy się na pomaganiu. Na działaniu dla ludzi, dla mieszkańców ziemi świętokrzyskiej. Rozmawiamy z nimi i w oparciu o te rozmowy realizujemy wielkie rządowe programy społeczne. W ramach tych działań do mieszkańców ziemi świętokrzyskiej płyną ogromne pieniądze, między innymi w postaci programu 500 plus - dodaje.

Anna Krupka zaznacza, że Platforma nie ma dobrego programu dla Polski, potwierdzają to także obecna koalicja PO i PSL w samorządzie województwa świętokrzyskiego, której działania doprowadziły do tego, że obecnie województwo świętokrzyskie może stracić nawet 88 milionów euro ze środków unijnych.

Obecni podczas spotkania z dziennikarzami kandydaci na radnych Prawa i Sprawiedliwości: Mieczysław Gębski, Jarosław Karyś. Tadeusz Kozior i Dariusz Mazur podkreślali, że język propagowany przez Grzegorza Schetynę i przedstawicieli opozycji obraża nie tylko samych polityków, ale również mieszkańców województwa świętokrzyskiego, którzy popierają Prawo i Sprawiedliwość.

Reklama