Skarżysko ma drugi klub seniora. Miejsc już brakuje

Data publikacji: 17.10.2018 20:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie Klubu Senior Plus w dzielnicy Kamienna

Otwarcie Klubu Senior Plus w dzielnicy Kamienna
Skarżysko-Kamienna. 17.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Skarżysku-Kamiennej powstał drugi w mieście Klub Senior Plus. Mieści się przy ulicy Rynek, niedaleko targowiska miejskiego. Przeznaczony jest dla 18 osób. W tym momencie jednak jest już około 40 chętnych do udziału w zajęciach.

Koordynatorka klubu Małgorzata Kopeć poinformowała, że do dyspozycji seniorów przygotowany został lokal po dawnym sklepie. Teraz jest tu sala spotkań, kuchnia, salonik telewizyjny i sala do rehabilitacji. Przygotowane zostały także toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a wiosną będzie można odpocząć w ogródku.

Rodzaj zajęć, jakie będą się odbywały w skarżyskim Klubie Senior Plus, wybiorą sami uczestnicy. W rozmowie z reporterką Radia Kielce mówili, że chętnie będą się uczyć nowych rzeczy, chodzić na wycieczki czy gotować.

W Skarżysku obecnie działa już jeden Klub Senior Plus w dzielnicy Milica, w zajęciach uczestniczy tam 40 osób w dwóch grupach. Jedna przychodzi w poniedziałki i środy, droga we wtorki i czwartki, piątek jest dniem spotkań wspólnych. Niewykluczone, że podobne rozwiązanie zostanie zastosowane również w Klubie przy Rynku. Obecnie około 30 procent mieszkańców Skarżyska przekroczyło 60 rok życia, stąd zapotrzebowanie na podobne miejsca.
Przygotowanie klubu kosztowało ponad 180 tysięcy złotych, 80 procent tej kwoty pochodziło z programu rządowego.

Reklama