Koalicja podsumowuje wybory

Data publikacji: 18.10.2018 13:26
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja Koalicji Obywatelskiej. Od lewej: Arkadiusz Kubiec, Sławomir Gierada, Marzena Okła-Drewnowicz, Marek Kowalski, Artur Gierada, Karol Misiuda, Michał Braun

Konferencja Koalicji Obywatelskiej. Od lewej: Arkadiusz Kubiec, Sławomir Gierada, Marzena Okła-Drewnowicz, Marek Kowalski, Artur Gierada, Karol Misiuda, Michał Braun
Kielce. 18.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

- To była bardzo emocjonująca kampania wyborcza. Towarzyszyła jej rekordowa ilość procesów wyborczych - ocenia poseł PO Artur Gierada, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc. Artur Gierada dodaje, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej prowadzili kampanię w sposób merytoryczny.

- Nie wchodziliśmy często w polemiki, które przykuwały uwagę opinii publicznej, ale nie miały wpływu na propozycje programowe poszczególnych kandydatów. W tej kampanii mówiliśmy przede wszystkim o naszym programie i rozwiązaniach dla miast, gmin i sejmiku województwa - dodaje poseł.

Marzena Okła-Drewnowicz, poseł i szefowa sztabu Platformy Obywatelskiej uważa, że 21 października będzie wielkim świętem demokracji. Parlamentarzystka zachęca do wzięcia udziału w wyborach szczególnie kobiety.

- Dla nas, kobiet szczególnie ważna jest polityka prorodzinna i senioralna. Platforma w poprzednich latach rozpoczęła program tworzenia żłobków, zwiększania ilości przedszkoli, czy też program senior wigor - dodaje parlamentarzystka PO.

Artur Gierada uważa, że w Kielcach potrzebna będzie druga tura do wyłonienia prezydenta stolicy regionu świętokrzyskiego. Dodaje, że ma nadzieje, iż to właśnie on się w niej znajdzie.

Konferencja Koalicji Obywatelskiej. Od lewej: Arkadiusz Kubiec, Sławomir Gierada, Marzena Okła-Drewnowicz, Marek Kowalski, Artur Gierada, Karol Misiuda, Michał BraunKielce. 18.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Reklama